Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2016

dermarollerNa PolskimBloguKosmetycznym.pl rozpoczyna się nowy cykl artykułów. Będzie on odpowiadał na najważniejsze pytania związane z jedną z metod mezoterapii, czyli dermarollerem. Zabiegi z użyciem derma rollerów, zwane również terapią mikroigłową, stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Stosuje się je zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w terapiach domowych. Najważniejsze pytania, na które odpowiemy to :

na czym polegają zabiegi?

 

Jak sterylizować głowice?

 

Jakie są przeciwwskazania oraz jak zadbać o bezpieczeństwo?\

 

Ile igieł wybrać?


Jaka długość igieł


Jakie ampułkami i koktajle stosować wraz z dermarollerem?


Jaki dermaroller wybrać?

 

Zapraszamy do lektury oraz zapoznania się z kolejnymi częściami serii http://polskiblogkosmetyczny.pl/derma-roller-czesc-1/

 

el brushAffinity™ – ElBrush – nowy, ultra efektywny lifting

 

Affinity skutecznie wypłyca zmarszczki, liftinguje oraz poprawia kondycję wszystkich typów skóry. Opatentowana infuzja intrafolikularna polega na intensywnym pobudzeniu procesów naprawczych w skórze. Dodatkowo dostępna jest nowa metoda – ElBrush- pędzel liftingujący, który daje zaskakujące i natychmiastowe efekty. Na czym polegają oba sposoby?

 

Affinity – infuzja intrafolikularna

Ta niezwykła metoda umożliwia dostarczanie specjalnych preparatów bezpośrednio do porów. Napełnia i zatrzymuje roztwór wewnątrz przydatków naskórka (porów), który dociera do skóry właściwej. Affinity działa więc bezpośrednio w skórze właściwej i dodatkowo obejmuje ogromny obszar absorpcji, co przekłada się na wyjątkową skuteczność zabiegu. Wprowadzenie preparatów i ich depozyt wewnątrz przewodów przełamuje bariery anatomiczne skóry - fizyczne, chemiczne i biologiczne. Gdy aktywny roztwór dotrze do skóry właściwej aktywuje proces biologicznej interakcji i generuje odpowiedź immunologiczną, uruchamiając proces naprawczy jak w przypadku gojenia rany. Uczestniczą w nim fagocyty, fibroblasty i wywołana zostaje angiogeneza oraz tworzenie włókien kolagenu. Jest to więc bardzo intensywna reakcja, której nie jesteśmy w stanie uzyskać stosując dotychczas znane metody.

 

System Affinity wykorzystuje unikalne aplikatory o średnicy 50 μ, które generują mikro strumień roztworu i napełniają bezpośrednio pory i mieszki skóry.

Roztwór jest też nośnikiem elektrycznym, który przewodzi prąd elektryczny w głąb tkanek wykorzystując przydatki skóry. Strumieniowa penetracja prądu elektrycznego przez roztwór do wewnątrz porów daje efekt diatermii , ze względu na wysoką gęstość energii i małą średnicę porów. Wzrost temperatury może być znaczny, ale ze względu na krótki czas ekspozycji nie zachodzi możliwość uszkodzenia skóry. Proces ten aktywuje tylko białka szoku cieplnego (HSP) i neuroproteiny, które są produkowane przez komórki w odpowiedzi na ekspozycję na stresujące warunki. Stymulacja łagodnego stresu indukuje syntezę białek szoku cieplnego i poprawia zdolność fibroblastów do odbudowy tkanki poprzez syntezę kolagenu i elastyny.

 

Affinity – ElBrush

Pomimo bardzo krótkiego czasu stymulacji przydatków skóry efekt zabiegowy infuzji potęguje się i utrzymuje przez dłuższy czas. Skuteczność można dodatkowo wzmocnić stosując innowacyjną głowicę Elbrush- pędzel liftingujący.

Zabieg polega na stymulacji wcześniej opracowanych obszarów skóry, z użyciem preparatu przewodzącego Hydrożel nanoszonego na skórę silikonową końcówką.

Konstrukcja chroni skórę pacjenta przed bezpośrednim kontaktem z elektrodą metalową.

 

Ten sam ładunek elektryczny przewodzony z użyciem żelu , pozwala na opracowanie okolic uprzednio przygotowanych, w których pory są już wypełnione roztworem.

Przeprowadzenie Elbrush wzdłuż stymulowanych obszarów skóry pozwala kontynuować terapię z użyciem diatermii DC. Zmiana polaryzacji wywołuje efekt widocznego napięcia co pozwala na skuteczne przeprowadzenie zabiegów w przypadku wiotkiej skóry, zmarszczek, opadającego owalu twarzy.

 

Elbrush sprawdza się także jako ekspresowy zabieg napinający i daje doskonałe efekty bez uprzedniego wykonania infuzji. Daje widoczne i natychmiastowe efekty wypłycania zmarszczek i poprawy napięcia skóry.

 

Affinity to synonim ekspresowego liftingu i długotrwałych efektów.

 

Opracowanie: Dagmara Sulewska

www.abacosun.pl

tel: 58 664 64 51