Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2015

pras cellulit1ŻELAZKO® ANTYCELLULITOWE to rewolucyjne urządzenie do redukcji cellulitu i modelowania sylwetki, które wykorzystuje synergię trzech aktywnych energii oddziałujących bezpośrednio na tkanki.

Innowacyjna technologia głowicy zabiegowej VACU ELECTRO COLORgwarantuje rewelacyjne efekty w krótkim czasie, dzięki czemu cieszy się zaufaniem i popularnością wśród Klientów.

 

Nowoczesne zabiegi wykonywane ŻELAZKIEM® ANTYCELLULITOWYM:

 • redukują cellulit
 • modelują sylwetkę
 • ujędrniają ciało i biust
 • wygładzają skórę i poprawiają jej elastyczność
 • zmniejszają opuchliznę
 • zapewniają skuteczny drenaż limfatyczny
 • działają relaksująco i łagodzą napięcia mięśniowe

 

Skuteczność i widoczne efekty w krótkim czasie

ŻELAZKO ANTYCELLULITOWE®wykorzystuje synergiczne działanie trzech energii oddziałujących bezpośrednio na tkanki, co umożliwia jednoczesne wykonywanie zaawansowanych zabiegów:

 • masażu vacum -lipodermologii
 • elektrostymulacji TENS
 • chromoterapii LED

Trzy metody zastosowane jednocześnie oddziałują aktywnie na mięśnie, skórę i układ limfatyczny oraz optymalizują i zwiększają skuteczność wykonywanych zabiegów.

Głowica VACU ELECTRO COLOR pobudza naturalne procesy regeneracyjne organizmu, poprawia metabolizm oraz jędrność i ogólną kondycję skóry.

Zabieg podstawowy polega na masowaniu ciała głowicą jedną z zalecanych technik i trwa około 20-30 minut w zależności od wybranego obszaru.

 1. Masaż próżniowy-lipodermologia
  Zabieg wykorzystuje ciśnienie ujemne skutecznie rozbijając i rozmasowując twarde złogi cellulitu oraz pobudza pracę układu limfatycznego i cyrkulację. Stymuluje także wydalanie nadmiaru płynów działa ujędrniająco i aktywnie modeluje sylwetkę.  
 2. Elektrostymulacja TENS
  Pobudza mięśnie do pracy przyspieszając ich naturalne procesy regeneracyjne oraz kształtuje i wzmacnia je. Zabiegi polepszają elastyczność, ukrwienie i dotlenienie skóry. Elektrostymulacja TENS wykonywana głowicą VACUELECTROCOLOR zmniejsza objawy cellulitu oraz modeluje sylwetkę poprzez wzmacnianie określonych partii mięśni.
 3. pras cellulit2Chromoterapia LED
  Wpływa na pobudzenie fotoreceptorów aktywując wiele ważnych reakcji organizmu, takich jak synteza DNA, RNA oraz kolagenu. Oddziałuje korzystnie na metabolizm komórkowy, działa regeneracyjnie i wspomaga leczenie uszkodzonych komórek. Aparat umożliwia dobór 7 kolorów w zależności od wykonywanego zabiegu.

ŻELAZKO ANTYCELLULITOWE® zapewnia wysoką skuteczność dzięki innowacyjnemu połączeniu sprawdzonych metod oraz kumulacji ich efektywności.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na:

Abacosun tel: 58 664 64 51

http://www.abacosun.pl

 

elektrostymulacja kosmeEMS (Electrical Muscle Stimulation) jest to zabieg z dziedziny elektroterapii wykorzystujący prąd impulsowy o niskiej częstotliwości. Stymulacja nerwowo- mięśniowa jest formą elektrostymulacji, która dotyczy mięśni i nerwów. Mówi się, że elektrostymulatory są wykorzystywane przy stymulacji nerwów głównych do wywołania skurczów mięśni. Sam proces pracy mięśnia, wywołany przez bodziec nerwowy ma korzystny wpływ na jego funkcję. Fizjologia promuje pracę mięśnia poprzez stymulację jednostki typu I jako bardziej korzystną dla organizmu, nie męczącą mięśnia. Pobudzenie jednostek typu drugiego następuje wtedy, kiedy mięsień musi pracować długo lub jest pożądana duża siła skurczu. Zakres częstotliwości stosowanych ma dość istotne znaczenie. W aparaturze kosmetologicznej spotykamy elektrostymulację o niskiej częstotliwości. Poprzez wydłużenie szerokości impulsu podczas każdorazowego skurczu mięśnia uzyskujemy jego relaks. Poprawia się cyrkulacja krwi i zachodzi usuwanie zbędnych produktów metabolicznych. Polepsza się zasilanie mięśni w tlen. Do wywołania skurczu mięśnia stosujemy serię impulsów doprowadzając do maksymalnej eksploatacji mięśnia. Okres skurczu trwa zazwyczaj 5-10 sekund. Taką stymulację należy prowadzić jednak w taki sposób, aby mięsień mógł się odpocząć po każdym skurczu. Cały zabieg podzielony jest na okresy stymulacji seriami impulsów- czasy pracy oraz okresy relaksacji. Stymulacja zdrowego mięśnia prowadzi do wzrostu jego masy, obwodu i zmniejszenia otaczającej go tkanki tłuszczowej. W kosmetologii najczęściej elektrostymulacja wykorzystywana jest do wzmocnienia mięśni lub spalaniu tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju problemu dostosowywane są parametry urządzenia. Najczęściej jednak kobiety decydują się na zabieg EMS ze względu na walkę z nadmiarem tłuszczu. Jednak coraz częściej klientki dążą do perfekcji własnej figury i często wykorzystują elektrostymulację do rzeźbienia i kształtowania własnego ciała. Należy jednak pamiętać, że jest to dodatek przyczyniający się do wzmocnienia wypracowanych efektów treningu sportowego. Co więcej, poprzez naprzemienne impulsy pobudzamy pompę mięśniową. Daje to efekt redukcji cellulitu. W krajach uprzemysłowionych problem cellulitu dotyka 80-95% kobiet, rzadziej mężczyzn. Mówi się, że jest to choroba XXI wieku. Dotyka ona nastolatki, kobiety w ciąży, panie otyłe i szczupłe. Poprzez stymulację mięśni można uzyskać efekt zmniejszenia obwodu ciała, zwiększenia napięcia mięśni i jędrności skóry.

 

Elektrostymulacja to metoda odchudzająca i ujędrniająca wybrane partie ciała. Efekty są widoczne już  po kilku zabiegach. Zabieg trwa 45 minut i daje efekt 2-3 godzinnego wysiłku na siłowni. Podczas zabiegu elektrostymulacji można uzyskać utratę nawet kilkunastu centymetrów w sumie obwodów (talia, biodra, uda). Rozstępy można delikatnie i powoli zniwelować. Skóra stanie się jędrna, zniknie chropowatość i ziarnistość.  Optymalna częstotliwość zabiegów to 3-4 razy w tygodniu. Współczesne stymulatory nerwowo-mięśniowe wykorzystują technologię cyfrową i mikroprocesor do wykonania prawidłowej elektrostymulacji. Cyfrowy interfejs pozwala na dużą elastyczność podczas ustawiania parametrów. Polecam urządzenie Elektrostymulacji Elektrostymulator EMS IB. Urządzenie jest bardzo funkcjonalne, a obsługa wręcz intuicyjna. Aparat wykonany w sposób maksymalnie ergonomiczny.

 

Zabiegi elektrostymulacji są bardzo przyjemne a odczucia przypominają rodzaj mrowienia, ściągania, świdrowania mięśni. Już pierwsze zabiegi powodują widoczne zmiany kształtu figury (bardziej płaski brzuch, podniesione pośladki), polepszenie samopoczucia i nastroju.

 

mgr Klaudia Wałejko

                                                                                              Kosmetolog, Menedżer Produktów Kosmetycznych

                                                                                                    Właściciel gabinetu Perła Lux w Gdańsku

 

Źródło: http://www.venus-beauty.com.pl/

 

Na samym początku słuszne byłoby wyjaśnienie pojęcia liposomów i micelów, gdyż nie są to słowa codziennego użytku i nie każdy w pierwszej chwili może wiedzieć z czym mamy do czynienia.


Otóż najprościej rzecz ujmując liposomy to mikroskopijne pęcherzyki wypełnione wodą lub wodnym roztworem, które ułatwiają transportowanie substancji czynnych w głębsze warstwy skóry i ich rozłożenie. „Zapakowanie” w liposomy składników aktywnych tj. np. witamina C, E czy koenzym Q10 wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jednak jeśli już się to uda to możemy mieć pewność, że to będzie w pełni opłacalne dla naszej skóry. Zapytacie mnie dlaczego tak się dzieję? Jest to ściśle związane z budową liposomów. Ich dwuwarstwowa struktura przypomina barierę skórną, dzięki czemu liposomy łączą się z powierzchniową warstwą naskórka, wzmacniając ją i przywracając jej spoistość. Substancje, które za ich pomocą są przenoszone, przenikają przez barierę warstwy rogowej w większym stężeniu i przejawiają znacznie silniejsze działanie niż te same związki aplikowane w postaci wolnej.

 

Główne zalety liposomów:

 • Składniki aktywne zapakowane w liposomach głęboko wnikają do zrogowaciałej warstwy skóry, zapewniając zintensyfikowane działanie biologiczne;
 • Chronią wrażliwe substancje np. takie, które szybko się utleniają, Wit C, Wit A oraz takie, które się mogą wzajemnie neutralizować – Wit C z Wit E;
 • Uzupełniają wymyte lipidy skóry bez efektu natłuszczania (umacnia barierę skóry).

 

Rys. 1. Przenikalność liposomów

lipo mice1
Źródło: Materiały firmy KOKO

 

Micele są to wielocząsteczkowe agregaty. Brzmi to może bardzo naukowo i skomplikowanie, ale po rozbudowaniu tego stwierdzenia już takie nie będzie. Micele występują najczęściej w postaci kulistej i są połączeniem wielu cząsteczek zawieszonych w roztworze wodnym. Ich wewnętrzna cześć odpycha się od cząsteczek wody , ale znakomicie łączy się z tłuszczami, z zewnętrzną warstwą się odwrotnie. To powoduje, że micele doskonale radzą sobie ze „zbieraniem” wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skóry. Zamykając w swoim wnętrzu, np., nadmiar sebum przez co nasza skóra jest dokładnie oczyszczona i odświeżona.

 

 

Rys. 2. Budowa micela

lipo mice2

 

Podsumowując największą zaletą micelów jest delikatne usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni naszej skóry przy jednoczesnym nie naruszaniu jej bariery hydrolipidowej.

W programach pielęgnacyjnych Creme Bar® skupiamy się właśnie m.in. na skutecznym oczyszczaniu i efektywnym dostarczaniu składników aktywnych potrzebnych naszej skórze.

 

W swojej ofercie mamy chociażby płyn micelarny, który zawiera micele, więc oczyszczanie z nim twarzy jest niezwykle przyjemne. Dodatkowo jest to produkt, który nie zawiera żadnych substancji szkodliwych, więc jest hipoalergiczny.

 

W jego składzie znajdziemy również panthenol, który zmniejsza utratę wody przez naskórek, bark ekstrakt, który zmniejsza produkcję sebum, wielkość porów czy błyszczenie skóry oraz aloes, który działa łagodząco. Dlatego nasz płyn micelarny nie tylko oczyszcza, ale również pielęgnuje naszą skórę twarzy.

 

Do naszych sztandarowy kosmetyków czyli kremów biomembranowych IQ dodajemy wiele substancji aktywnych, które aby zachowały swoje dobroczynne właściwości kapslowane są w liposomach. Czytaj więcej na www.cremebar.pl

Zachęcamy również do uważniejszego zwracania uwagi na skład i właściwości wybieranych kosmetyków, bo ma to ogromny wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry.

 

Źródło: http://bcosmetics.com

 

 

therapy cool1

 

 

 

Skuteczne wyszczuplanie i aktywacja metabolizmu z efektem długofalowym

Jeśli Twoi klienci podejmowali już wielokrotne próby odchudzania, a efekty były krótkotrwałe lub mizerne, to doskonałym rozwiązaniem jest opatentowana, hiszpańska metoda Therapy Cool.

Nie tylko niszczy komórki tłuszczowe i modeluje ciało, ale dodatkowo przyspiesza spalanie kalorii i odmładza metabolizm. Therapy Cool to nie jest kolejna obietnica szczuplejszego ciała, tylko metoda bazująca na osiągnięciach i badaniach naukowych oraz genialnej zdolności naszego organizmu do samoregeneracji.

2 kroki gwarantujące powodzenie w walce z kilogramami

 

Skuteczność THERAPY COOL bazuje na zastosowaniu dwóch zaawansowanych metod terapeutycznych:

 • kriolipolizy
 • terapii kontrastami

 

1. Kriolipoliza

Jest to zabieg trwający niecałą godzinę, podczas którego komórki tłuszczowe są poddane działaniu niskiej temperatury. Kriolipoliza w sposób selektywny i kontrolowany niszczy komórki tłuszczowe bez naruszenia otaczających struktur. W odróżnieniu od innych metod, zabieg Therapy Cool wykonuje się bez podciśnienia, tylko z zastosowaniem aplikatorów o dużej powierzchni. Dodatkową zaletą jest możliwość powtarzania zabiegu co 25-30 dni.

Metoda taka pozwala z maksymalną skutecznością eliminować komórki tłuszczowe warstwa po warstwie (docieranie do kolejnych warstw tkanki tłuszczowej, które początkowo są przykryte komórkami zniszczonymi podczas poprzedniego zabiegu). Efekt to szczuplejsze, wymodelowane ciało.

therapy cool2

2. Odmłodzenie i aktywacja metabolizmu

Zmagasz się z dodatkowymi kilogramami?   Jesz racjonalnie, ale Twój metabolizm spowolnił? Poddaj się zabiegom odmłodzenia metabolizmu Therapy Cool.

Twoje ciało zostanie zawinięte w kombinezon i w trakcie zabiegu będzie poddane naprzemiennym zmianom temperatury. Ta prosta w działaniu metoda uruchamia w organizmie skomplikowane procesy naprawcze oddziałując na wszystkie jego funkcje.

Przykładowo w fazie ciepłej następuje intensywne wydalanie toksyn z organizmu. Natomiast w fazie zimnej organizm potrzebuje większej ilości energii, aby się ogrzać. Do tego celu wykorzystuje krew, która pobiera energię, m.in. z komórek tłuszczowych,co skutkuje spalaniem kalorii i zmniejszeniem ich objętości.

Kontrasty są najskuteczniejszą dostępną metodą drenażu limfatycznego, polepszają metabolizm, wyszczuplają i odmładzają cały organizm. Warto nadmienić, ze metoda Therapy Cool znajduje także zastosowanie w rehabilitacji i medycynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na:

Abacosun tel: 58 664 64 51

http://www.abacosun.pl

skora gladka pm

skora gladka pm1

Błyskawiczną pomoc w walce z symptomami starzejącej czy odwodnionej skóry można uzyskać, stosując innowacyjne urządzenie – PORING-METHOD.

 

Metoda PORING została opracowana w Niemczech przez firmę INJEX PHARMA AG, lidera w produkcji i sprzedaży wstrzykiwaczy ciśnieniowych, ale bez igły!

 

Jak to w ogóle jest możliwe?

W kuracji stosowana jest specjalnie opracowana formuła kwasu hialuronowego. Preparat jest wprowadzany za pomocą wysokiego ciśnienia w wierzchnie warstwy skóry. Energia mechaniczna tłoku wstrzykiwacza szybko i płynnie przeprowadza cieniutki strumień substancji pod ciśnieniem 35 barów do tkanki podskórnej. Otwór w ampułce Poring-Method ma zaledwie 0,17 mm, czyli jest dwukrotnie mniejszy od najmniejszych igieł insulinowych.

 

Dostępne są dwa rodzaje preparatów:
Poring-Fluid One – kwas hialuronowy nieusieciowany, który nawilża i zwiększa elastyczność skóry, oraz Poring-Fluid Plus – mieszanka kwasu usieciowanego z dodatkiem kwasu nieusieciowanego. Poring-Fluid Plus łączy w sobie efekt nawilżenia
i wygładzenia skóry. Możemy istotnie poprawić wygląd twarzy, wypłycając zmarszczki na czole, policzkach, bruzdy nosowo wargowe, opadające kąciki ust i zmarszczki palacza. Osobiście zetknęłam się z firmą INJEX POLAND na jesiennych targach
Beauty Forum w Warszawie. Chciałam jak zwykle sprawdzić zabieg na sobie. Umówiłam się indywidualnie w moim gabinecie, bo istnieje taka możliwość, z panią Agnieszką, głównym szkoleniowcem. Postanowiłam zająć się w pierwszej kolejności
zmarszczkami w górnej wardze i „lwem” na czole. Efekt zabiegu był na tyle dobry, że zakupiłam to urządzenie i z powodzeniem stosuję je u moich klientek.

 

Sesje są krótkie, trwają 10-15 minut, i są prawie bezbolesne. Wykonujemy je bez znieczulenia. Mogą być uzupełnieniem każdego zabiegu lub stosowane oddzielnie. Metoda ta wprowadzona do salonu zwiększa istotnie ofertę zabiegową. Każda kosmetyczka czy kosmetolog, zainteresowani tym unikalnym zabiegiem, mogą ukończyć szkolenie wraz z manualną praktyką. Otrzyma wówczas zestaw do zabiegów w bardzo eleganckiej kasecie. Koszt szkolenia wliczony jest w cenę
zestawu.

 Bardzo polecam!
Iwona Bednarska
kosmetyczka

 

Źródło: http://www.poring-method.pl