Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2015

karboksyterapiaKarboksyterapia już dawno została okrzyknięta największym przełomem w walce z cellulitem, rozstępami, cieniami pod oczami. Świadomi przedsiębiorcy (właściciele gabinetów medycyny estetycznej i salonów kosmetologii estetycznej) już od co najmniej kilku miesięcy, czerpią korzyści z zalet tej metody.

 

Na rynku pojawiło się wiele urządzeń, których opisy zapewniają o najwyższej skuteczności i bezpieczeństwie. Czy jednak każdy aparat gwarantuje jednakowy efekt? Czy każde urządzenie jest bezpieczne, a zabieg na nim przeprowadzony jest legalny? Jaki aparat wybrać? Jakich z kolei unikać? Na te oraz inne pytania, odpowiemy w tym artykule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej na: http://polskiblogkosmetyczny.pl/urzadzenia-do-karboksyterapii/

 

 

Bio Electro Peeling jest rewolucyjnym urządzeniem, w którym zastosowano po raz pierwszy fale radiowe nie tylko do zabiegów odmładzających i regeneracyjnych, lecz także do eksfoliacji. Innowacyjność metody potwierdzają liczne nagrody przyznane za odkrywczą technologię i w kategorii urządzenia medyczne.

 

elek mikroabrazjaMetoda ta została dokładnie przebadana pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Przeprowadzono także analizy cytologiczne dowodzące, iż zabiegi nie wywołują mikrouszkodzeń skóry, są one bezpiecznie i nieinwazyjne. Rewitalizacja i efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

BioElectroPeeling został także przetestowany w Centrum medycyny niekonwencjonalnej i antiaging w Paryżu, gdzie jest wykorzystywany w zabiegach na twarz i ciało.

Repolaryzacja membran komórkowych w zabiegach estetycznych:

Jak mówi Dr Charels Seneca: na poziomie terapeutycznym analizowaliśmy skuteczność metody w różnorodnych patologiach, natomiast na poziomie estetycznym restrukturyzację skóry i działanie antycellulitowe. Jedno z głównych badań było poświęcone repolaryzacji komórkowej, gdyż zastosowane prądy w urządzeniu oraz system ich aplikacji są bardzo pomocne w takowej stymulacji.

Membrana komórkowa, elektrycznie spolaryzowana, zachowuje się jak bariera elektrostatyczna. Jej struktura lipoproteinowa wywołuje niestabilność i przerwanie ciągłości dynamiki energetycznej.


BioElectroPeeling wywołuje szereg reakcji fizyko-chemicznych. Między innymi przyczynia się do repolaryzacji membrany komórkowej ułatwiając ruch jonów, aktywuje metabolizm tkanek, polepszając ich naturalny system obronny na obszarze gdzie jest wykonywany zabieg. Wpływa regeneracyjnie, działa antyseptycznie i hamuje rozwój mikroorganizmów.
Szerokie spektrum oddziaływań sprawia, że urządzenie daje doskonałe rezultaty w różnorodnych zabiegach estetycznych.

 

Zdrowe, zregenerowane komórki skóry.

Mikroabrazja elektryczna, która trwa jedynie kilka minut jest niespotykanym dotąd rodzajem nieinwazyjnego i niemechanicznego peelingu. W sposób przyjemny i komfortowy dla klienta usuwa martwe komórki naskórka, a następnie skeratynizowane komórki w warstwie rogowej naskórka, przyspieszając w ten sposób naturalny proces odnowy skóry.
Zastosowanie fal radiowych (w systemie mono lub bipolarnym) bezpośrednio po peelingu potęguję działanie regeneracyjne i rewitalizujące. Metoda ta znajduje szerokie zastosowanie dzięki skuteczności, bezpieczeństwie i doskonałym rezultatom między innymi w przypadkach:

  • zabiegów ekspresowych: już tylko jedna sesja rozświetla i poprawia wygląd skóry
  • cer wrażliwych i nadwrażliwych: naturalny i delikatny peeling falami radiowymi
  • zmarszczek, utraty jędrności, plam pigmentacyjnych
  • rewitalizacji cer zniszczonych
  • trądziku, wyprysków – nieinwazyjny peeling o działajak bariera przed możliwymi patogenami zewnętrznymi oraz regeneruje

Zastosowana energia działa w sposób natychmiastowy oraz przedłużony. Efekty są więc widoczne bezpośrednio po zabiegach, a ich intensyfikacja następuje po pewnym czasie.

 

Więcej o innowacyjnej technologii BioElectroPeelingu:

Abacosun tel: 58 664 64 51

www.abacosun.pl

 

zlikwi celulitPodczas wyczekiwanego urlopu każda z nas chce idealnie prezentować się w bikini, a do wakacji nie zostało już wiele czasu. Nigdy nie jest za późno na racjonalne odżywianie się i wprowadzenie aktywności fizycznej do naszej codzienności, natomiast jeżeli oczekujemy natychmiastowego  i spektakularnego efektu, warto udać się po pomoc do specjalistów. Kliniki chirurgii plastycznej  i gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w promocjach na pakiety wysmuklające  i ujędrniające sylwetkę. Jak w gąszczu zabiegów wybrać te, które przyniosą oczekiwany efekt i nie zrujnują naszego portfela?

 

Problem z nierównomiernie rozkładającą się tkanką tłuszczową oraz ze skórką pomarańczową dotyka coraz więcej kobiet, nawet w młodym wieku. Według najnowszych badań ponad 90 proc. mieszkanek krajów cywilizowanych ma cellulit. Nieestetyczny wygląd tkanki tłuszczowej powstaje już w okresie dojrzewania na skutek zaburzonego mikrokrążenia oraz zmian hormonalnych, czego efektem jest nadmiar toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Z trudem wydalane przez organizm, odkładają się w postaci fałd, grudek i zgrubień widocznych na powierzchni skóry.

 

Elektrogimnastyka

Elektrostymulacja to coraz popularniejszy zabieg, którym przy pomocy impulsów prądu wywołujemy u pacjenta delikatne skurcze mięśni podobne do tych wywoływanych przez ćwiczenia fizyczne. Podczas jednego, trwającego 45 minut zabiegu, bez praktycznie żadnego wysiłku, uzyskujemy efekt podobny do trzygodzinnego intensywnego treningu aerobowego. Elektrogimnastyka pełni funkcje zbliżone do intensywnego masażu ciała, a to sprzyja różnym procesom, które są korzystne nie tylko dla samych mięśni. Poprawia się napięcie tkanki łącznej, krążenie krwi i płynów tkankowych. Większe dotlenienie krwi sprzyja szybszemu spalaniu tłuszczu. To wszystko ma bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry - poprawia jejkoloryt i elastyczność, ale przede wszystkim zauważalnie zmniejszacellulit. Ale to nie koniec korzyści wynikających z zabiegu, ma on bowiem wpływ na poprawę przemiany materii, zwiększenie metabolizmu, pobudzenie produkcji kolagenu oraz usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn.Olbrzymie znaczenie ma indywidualny dobór parametrów elektrostymulacji i zastosowanych podczas zabiegu sekwencji. Najszybciej działanie terapii widać na pośladkach i brzuchu, gdzie szczególnie ciężko zrzucić nadprogramowe centymetry. Najlepsze efekty osiąga się dzięki zabiegom wykonywanym w serii od 10 do 20 (codziennie lub co drugi dzień). Co ciekawe, terapia prądem ma działanie antystresowe, przeciwbólowe i powoduje wytwarzanie endorfin, czyli podobnie jak intensywny wysiłek fizyczny, dodaje sił i pozytywnej energii.

 

Na dobrej fali

Fale radiowe RFR (Termolipoliza) to nowość na rynku medycyny estetycznej, zabiegi z ich użyciem są stosowane do redukcji zmarszczek i likwidacji uporczywej skórki pomarańczowej. Przez wielu lekarzy zabieg uważany jest za najskuteczniejszą metodę walki z upływającym czasem i zwiotczałą skórą. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny dla pacjenta, podczas zabiegu odczuwa się przyjemne ciepło.

- Fala ogrzewa komórki tkanki tłuszczowej, co w efekcie prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i kurczenia. Rozbite tkanki zamieniają się  w płynny tłuszcz absorbowany przez układ limfatyczny i transportowane są do wątroby, gdzie ulegają procesowi trawienia i wydalania przez nerki i układ trawienny. Dodatkowo poprzez napinanie włókien kolagenu i elastyny wspomaga redukcję uporczywego cellulitu – mówi lek. med. estetycznej Magdalena Tyc-Tyka.

Głowica aparatu rozgrzewa skórę do odpowiedniej temperatury, po czym okrężnymi ruchami wykonywany jest delikatny masaż. Termolipolizadziała na nasz organizm aż do 48 godzin po zabiegu, zwiększając wchłanialność kosmetyków stosowanych samodzielnie. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, skóra jest widocznie gładsza i jędrniejsza, najbardziej optymalne jest wykonywanie jej 2 razy w tygodniu. Zabieg jest dostępny w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

 

Kawitacja ultradźwiękowa

Kolejnym nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym zabiegiem, przynoszącym szybkie i widoczne efekty, jest kawitacja ultradźwiękowa. Zabieg jest doskonałą alternatywą dla liposukcji. Działanie ultradźwiękami powoduje powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona w tym procesie energia uszkadza komórkę tłuszczową i jej rozbicie. Uwolniony w ten sposób tłuszcz jest transportowany do wątroby, gdzie ulega przemianie materii i jest wydalany
z organizmu.

- Bardzo ważne jest przygotowanie przed zabiegiem. Co najmniej na kilka dni przed rozpoczęciem terapii należy zwiększyć przyjmowanie płynów u pacjenta nawet o 1-1,5 litra dziennie, dzięki czemu tkanka jest nawodniona, a zabieg przynosi oczekiwany efekt. O zwiększonym zapotrzebowaniu na płyny należy też pamiętać przez cały czas trwania terapii, kiedy organizm intensywnie oczyszcza się z toksyn – tłumaczy Magdalena Tyc-Tyka.

Kawitacja ultradźwiękowa nie wymaga praktycznie żadnej rekonwalescencji, ponieważ powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona.Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i, co najważniejsze, widać znaczną redukcję tkanki tłuszczowej w tych obszarach ciała, gdzie był on wykonywany. Jeden zabieg trwa maksymalnie do 30 minut i można go wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Długość trwania całej procedury dostosowana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Jak widać, dostępne zabiegi wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu wcale nie muszą być uciążliwe i bolesne. Dobrze dobrana terapia pozwala wysmuklić sylwetkę, ujędrnić skórę, zniwelować jej nierówności, a nawet poprawić koloryt. Należy jednak pamiętać, że wyłącznie od nas zależy jak długo będą się utrzymywały jej efekty. Utracone centymetry i nieestetyczna skórka pomarańczowa niestety powrócą, jeżeli nie zmienimy złych nawyków żywieniowych i nie wprowadzimy w życie aktywności fizycznej.

 

olej kokosowyUzyskiwany z miąższu kokosa olej znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji i ochronie zdrowia. Zawiera m.in. nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, polifenole, witaminy oraz minerały. Dzięki swoim właściwościom stosowany jest w kosmetologii.

 

Skład oleju kokosowego
Olej kokosowy w około 90% składa się z nasyconych kwasów tłuszczowych. Wśród nich możemy wyróżnić dobrze przyswajane przez organizm trójglicerydy średniej długości. 40% składu stanowi kwas laurynowy mający właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybiczne. Do kolejnych składników można zaliczyć: kwas kaprynowy oraz kaprylowy, kwas mirystynowy i palmitynowy. Spośród nienasyconych kwasów tłuszczowych możemy znaleźć kwas linolowy oraz oleinowy. Skład wzbogacają polifenole (kwas galusowy), pochodne kwasów tłuszczowych (betainy, etanoloamid, etoksylany estrów tłuszczowych, polisorbaty tłuszczowych, monoglicerydy i estry polioli), a także witamina E i K oraz składniki mineralne.

 

Korzyści zdrowotne powiązane z zastosowaniem oleju kokosowego dotyczą przede wszystkim pielęgnacji skóry i włosów. Ponadto, składnik ten wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, umożliwia wzmocnienie układu immunologicznego oraz regulację spalania tłuszczu i utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu. Zapewnia również regulację przemiany materii oraz prawidłowe trawienie. Dodatkowo, literatura podaje korzystny wpływ na ciśnienie tętnicze krwi, choroby serca i nerek czy cukrzycę.

 

Potencjalne zastosowanie w kosmetologii

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych umożliwia zastosowanie oleju kokosowego jako składnika nawilżającego oraz wygładzającego. Zapewnia on penetrację w głębokie warstwy suchej i zrogowaciałej skóry, umożliwiając jej nawilżenie oraz wygładzenie. W przypadku zastosowania tego oleju do pielęgnacji skóry, wysokie stężenie kwasu laurynowego, mającego właściwości przeciwbakteryjne, umożliwia jego wykorzystanie w preparatach stosowanych w walce z trądzikiem. Ma on również właściwości ochronne dla skóry przed promieniowaniem słonecznym, zbliżone do kremów SPF10.

 

Olej kokosowy stosuje się także do pielęgnacji włosów. Trigliceryd kwasu laurynowego umożliwia wzmocnienie oraz odbudowę struktury włosa. Użycie oleju kokosowego  pozwala na odżywienie i odbudowę zniszczonych włosów.  Mało tego, w połączeniu z olejkiem anyżowym jest skutecznym środkiem usuwającym wszy.

 

Olej kokosowy zawiera również związki wybielające zęby. Z tego powodu substancję tę stosuje się przy produkcji domowej pasty do zębów z wykorzystaniem składników naturalnych. Receptura taka opiera się na jego połączeniu z sodą oczyszczoną, ksylitolem, olejkami eterycznymi oraz dla zachowania optymalnej proporcji wapń-magnez, sproszkowanymi skorupkami wapnia.

 

Dobroczynne właściwości dla zdrowia organizmu

Olej kokosowy stanowi składnik nie tylko stosowany w kosmetologii. Charakteryzuje się on również właściwościami korzystnie wpływającymi na cały organizm. Zastosowanie tego oleju umożliwia m.in. zapobieganie chorobom serca, kontrolę wagi i odchudzanie, prawidłowy metabolizm, efektywne gojenie ran, utrzymanie poziomu cholesterolu i cukru we krwi, wzmocnienie układu odpornościowego. Wybrane właściwości prozdrowotne oleju kokosowego przedstawia Tabela 1.

 

Tabela 1: Wybrane właściwości prozdrowotne oleju kokosowego

Funkcja

Kontrola wagi ciała

Zapobie-ganie chorobom układu krążenia

Wzmocnienie układu immuno-logicznego

Wspomaga-nie trawienia

Poprawa funkcjono-wania mózgu

Gojenie ran

Właściwości przeciwbakte-ryjne, przeciwwiru-sowe oraz przeciwgrzy-bicze

Działanie

Kwasy tłuszczo-we o krótkich i średniej długości łańcu-chach całkowicie wykorzys-tywane są energe-tycznie i nie odkładają się w tkance tłuszczo-wej. Pozwala to na przyspie-szenie metab-olizmu oraz kontrolę wagi ciała.

Wpływa na obniżenie poziomu LDL oraz zwiększenie stężenia HDL, co zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy i chorób serca.

Wspomaganie układu immunologicz-nego możliwe jest również dzięki właściwo-ściom przeciwbakte-ryjnym, przeciwwiru-sowym oraz przeciwgrzy-biczym. Kwas laurynowy przekształca-ny jest w organizmie do monolaury-nianu o udowodnio-nym działaniu przeciwko bakteriom, wirusom i grzybom.

Nasycone kwasy tłuszczowe obecne w oleju kokosowym poprzez swoje właściwości przeciwbak-teryjne hamują rozwój bakterii, pasożytów czy grzybów związanych z występowa-niem niestrawno-ści. Ponadto, wspomaga adsorpcję składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały czy aminokwasy.

Badania wykazały, iż zastosowa-nie triglicery-dów o średniej długości u osób z choroba Alzheimera lub zaburzenia-mi funkcji poznaw-czych, poprzez wzrost stężenia ciał ketono-wych usprawnia funkcjono-wanie mózgu i hamuje rozwój tych zaburzeń.

Olej kokosowy tworzy warstwę ochronną przed wnikaniem brudu, bakterii, wirusów czy grzybów. Skuteczny w przypadku usuwania siniaków oraz gojenia ran. Związane z trzema mechanizma-mi: zwiększenie aktywności enzymów antyoksyda-cyjnych, przyspiesze-nie odnowy warstwy nabłonkowej, stymulacja usieciowienia warstwy kolagenowej.

Badania wskazują, iż zastosowanie oleju kokosowego (obecność kwasu laurynowego o właściwoś-ciach antybakteryj-nych, przeciwwiruso-wych i przeciwgrzybi-czych) wpływa na hamowanie wirusów (m.in.. grypy, odry, opryszczki, zapalenia wątroby), rozwoju infekcji bakteryjnych (związane z infekcjami gardła, zakażeniem dróg moczowych i zapaleniem płuc), a także grzybów i drożdżaków (m.in Candida).

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/