Artykuły filtrowane wg daty: maja 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: maja 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: maja 2015

laser iplIPL to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń do terapii z wykorzystaniem światła. Akronim IPL pochodzi od słów Intense Pulsed Light, czyli intensywnie pulsującego światła. Ważne aby pamiętać, że nie jest to laser. Potocznie jednak, sprzęt, w którym zastosowano technologię intensywnie pulsującego światła, nazywa się laserem IPL.

Urządzenie IPL, ze względu na zastosowane w nim innowacyjne rozwiązanie, stosowane jest w wielu różnych terapiach. System IPL polecany jest osobą chcącym pozbyć się przebarwień, owłosienia, a także tym, którym zależy na pozamykniu lub obkurczeniu widocznych naczyń krwionośnych. IPL'a wykorzystuje się również z powodzeniem w zabiegach fotoodmładzania skóry, a także w leczeniu trądziku, będącego w fazie aktywnej.

 

 

Jeśli interesuje Państwa technologia i sposób działania IPL'a polecamy lekturę pełnego artykułu na Polskim Blogu Kosmetycznym: http://polskiblogkosmetyczny.pl/

 

cud kosmetyceIntuicyjne odmładzanie. Czy możliwe jest w dzisiejszych czasach uzyskanie trwałego efektu odmładzającego w najprostszy, a do tego naturalny sposób?

 

Z pełnym przekonaniem mówię tak, gdyż wielokrotnie już doświadczałam tego cudu z moimi klientkami. Jak to się dzieje, że „zwykły” masaż może dać efekt odmłodzenia nawet o 10 lat? Odpowiedź jest w sercu i w dłoniach osoby masującej. Kiedy 13 lat temu jedna z moich klientek zaprowadziła mnie do swojej 70-letniej niewidomej już kosmetyczki, po jej masażu zobaczyłam już wtedy, że naturalne odmłodzenie przez masaż jest możliwe.

 

Od tej pory stało się moim celem, abym i ja nauczyła się takiego masażu. Szukałam różnych kursów, ale w końcu na żaden nie poszłam. Rozpoczęłam za to 10 lat temu pracę nad własnym wnętrzem. To były różnego rodzaju kursy rozwoju duchowego i osobistego, wybaczania i samorozpoznania dotyczące własnej osoby.

 

W konsekwencji zaczęłam przed masażami rozmawiać z klientkami o ich życiu, doświadczeniach i tym co się dzieje w ich wnętrzu. Po pół godzinie wyłączałyśmy telefony, klientka miała myśleć tylko o miłych i pięknych rzeczach, a ja zamykałam oczy i zaczynałam. Ręce same przesuwały się po twarzy, czasami u jakiejś klientki decydowałam się wykonać jakiś zupełnie nowy ruch. W trakcie masażu w sercu miałam miłość i modliłam się w intencji tej klientki. Masaż trwał od 30 do 50 minut, gdyż kierowałam się w tym przypadku wewnętrznym odczuciem. Nazwałam to „intuicyjnym odmładzaniem”. Gdy klientki wstawały po maseczce, pytały mnie co to był za ruch, którego nie znały. Część mówiła że czuła miłość, a wiele nazwało ten stan „duchową podróżą do nieba i z powrotem”. Biegały też od lustra do lustra powtarzając często: „to niemożliwe żeby po masażu tak wyglądać...  na 10 lat młodszą”. Większość z nich zapisywała się na serię dziesięciu masaży. Najbardziej spektakularny przypadek wydarzył mi się 10 lat temu gdy 60-letnia klientka po  serii intensywnych 10 masaży uzyskała efekt liftingu i wygląd 50-latki na pół roku. I tak doświadczam tego od wielu lat, że prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza i emanuje na zewnątrz.

 

I to jest CUD w kosmetyce.

a mikos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Mikos
Dyplomowana kosmetyczka
z 25-letnim doświadczeniem.
Ekspert z dziedziny kosmetyki
zgodnej z rytmem księżyca.
Pasjonatka holistycznej pielęgnacji.
Trener rozwoju osobistego.

 

Źródło: NAJWSPANIALSZE, nr 1/2015 http://najwspanialsze.pl/

 

abc depilacjiW obecnych czasach depilacja jest czymś zupełnie naturalnym. Przyjęło się, że usuwanie włosów z ciała jest niezbędne do uzyskania statusu osoby zadbanej. Kobiety, które na co dzień dbają o siebie, prowadzą higieniczny tryb życia, a nie usuwają włosów z nóg, pach czy okolic bikini, mogą być postrzegane jako osoby zaniedbane. Coraz częściej depilują się również mężczyźni.
Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują szereg metod, a ich wybór zależy od: wielkości powierzchni, z jakiej będzie usuwane owłosienie, rodzaju włosa (jasny, cienki, ciemny, gęstość owłosienia), fototypu i rodzaju skóry, ewentualnych przeciwwskazań. Inne czynniki warte przemyślenia to sposób życia, dyspozycyjność, zwyczaje, motywacje, środki finansowe oraz kwalifikacje specjalisty.

 

Epilacja
Epilacja, czyli trwałe usuwanie owłosienia, polega na niszczeniu cebulek włosa i mieszków włosowych za pomocą elektroepilacji, lasera lub IPL-a. Maksymalny czas, na jaki owłosienie zostaje usunięte to 6 lat, uwzględniając predyspozycje klienta co do zarostu. Osoby o mocnym zaroście powinny spodziewać się szybszego jego odrastania.

 

Elektroepilacja
To metoda, w której do usuwania zbędnego owłosienia stosowany jest prąd. Wyróżnia się epilację igłową i pęsetową. Epilację igłową można nazwać również sondową, gdyż w tej technice wprowadzana jest igła (sonda) do mieszka włosowego. Igła jest wbijana w trzon włosa, a przepływający prąd wysokiej częstotliwości koaguluje i niszczy mieszek włosowy. Na tej samej zasadzie działa metoda pęsetowa. Włos jest złym przewodnikiem elektrycznym, więc tuż przed zabiegiem nakładany jest na powierzchnię skóry żel przewodzący prąd. Po zabiegu włos wyciągany jest pęsetą.

Aby usuwanie włosków było w pełni skuteczne, powinno się usuwać tylko i wyłącznie włosy anagenowe. Aby je rozpoznać, wystarczy na kilka dni przed zabiegiem ogolić dany obszar. Włosy, które będą odrastać, są włosami anagenowymi.

 

IPL
IPL (Intense Pulse Light) to urządzenie, emitujące wiązkę światła pulsacyjnego, która jest pochłaniana przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Aby usunąć włosy, zabiegi muszą być kilkakrotnie powtarzane, ponieważ nie wszystkie włosy rosną równocześnie, a na światło IPL reagują tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu. Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30% widocznych włosów. Seria obejmuje od 8 do 10 zabiegów, regularnie co 4-5 tygodni. Technologia IPL pozwala usunąć większość niechcianych włosów podczas serii zabiegów, ale w przyszłości należy co jakiś czas wykonywać zabieg „przypominający”, aby wydepilować owłosienie, wyrastające na skutek np. zmian hormonalnych, które mogą zachodzić w naszym organizmie.

 

Warto podkreślić, że IPL to zupełnie inna technologia niż laser. Dużym udogodnieniem jest możliwość wykonywania zabiegu na większym obszarze niż z użyciem lasera. Różnicą jest też to, że IPL w przeciwieństwie do lasera, który działa tylko na melaninę, absorbowany jest również przez krew, tkanki i skórę. Niektórzy specjaliści twierdzą, że może to wywoływać większe skutki uboczne. Aby uniknąć oparzeń, należy ograniczyć dostarczanie energii za pomocą filtrów optycznych. Skuteczność zabiegu maleje wraz ze zmniejszeniem ilości energii.

 

Depilacja laserowa

W profesjonalnych gabinetach zajmujących się trwałą depilacją najczęściej spotyka się lasery aleksandrytowe, diodowe i neodymowo-yagowe. Podczas fotoepilacji energia lasera działa bezpośrednio na barwnik włosa, czyli melaninę, która ma zdolność absorbcji energii lasera. Wskutek pochłaniania energii dochodzi do uszkodzenia cebulki.

 

Laser skutecznie niszczy cebulki włosa bez uszkodzenia skóry. Wiązka światła przenika w głąb skóry do mieszka włosa. Energia lasera zamieniana jest na ciepło, które uszkadza cebulkę włosa, pozostawiając nienaruszoną skórę. Aktywne chłodzenie nawiewem zimnego powietrza jest najskuteczniejszą metodą znieczulającą. Impulsy lasera odczuwane są jako krótkie pieczenie, dlatego po zabiegu skórę dodatkowo należy schłodzić. Światło lasera niszczy cebulki włosa będące w fazie wzrostu dlatego zabiegi należy powtórzyć kilkukrotnie (odstępy pomiędzy zabiegami to 6 tygodni do 6 miesięcy).
Nie można określić liczby zabiegów przed rozpoczęciem serii zabiegów – zwykle jest ich 5 do 8.

 

Podsumowując, istnieje wiele metod depilacji i mogą one być pomocne w leczeniu nadmiernego owłosienia. Żadna metoda nie jest idealna dla wszystkich klientów gabinetów kosmetycznych. O wyborze metody decyduje stan zdrowia, wielkość obszaru leczenia, decyzja klienta, czy zabieg ma dawać efekt krótkotrwały czy długotrwały, oraz wiedza i doświadczenie fachowca.

 

Piśmiennictwo
1. Materiały szkoleniowe „Broadway Beauty”.
2. B. Zychowicz: Wykonywanie usług związanych z usuwaniem zbędnego
owłosienia, Poradnik dla ucznia, 2006.
3. W. Hawryłkiewcz: Usuwanie zbędnego owłosienia, Kosmetologia i trądzik
pospolity, Wydawnictwo Indygo, 2012, 93-102.
4. www.yasumi.pl

abc depilacji1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sylwia Mróz
kosmetolog
szkoleniowiec
Broadway Beauty
E: warszawa@
broadwaybeauty.pl

 

Źródło: http://kosmetologiaestetyczna.com/