Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2014

O infuzji tlenowej pisaliśmy już kilka artykułów. Zabieg wprowadzania tlenu za pomocą urządzenia i przy udziale specjalnej ampułki daje spektakularne efekty już po pierwszym zastosowaniu. Tlen odżywia skórę dzięki czemu staje się ona lepiej ukrwiona, pobudzona, a także przygotowana na chłonięcie substancji aktywnych z preparatów. Połączenie specjalnie dobranych składników doskonale rewitalizuje skórę, odmładza ją i regeneruje.

dermedik_icooneICOONE jest najnowszą opatentowaną technologią, pozwalającą na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Celem programów medycznych ICOONE jest pomoc pacjentom i terapeutom w szybkim przywróceniu prawidłowego funkcjonowania mięśni, układu limfatycznego, naczyniowego raz likwidacji bólu.

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

 

Programy medyczne technologii ICOONE pozwalają w łatwy sposób zlikwidować stany zapalne mięśni, ścięgien, wszelkie obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, rozstępu oraz zwiększyć jędrność oraz polepszyć estetykę skóry.

 

Wśród programów medycznych można także znaleźć program specjalnie opracowany dla kobiet po porodzie, skupiający się na zwiększaniu jędrności skóry naciągniętej w trakcie ciąży.

 

dermedik_icoone_2Urządzenie, dzięki pracy specjalnie zmechanizowanych głowic masujących z rolkami, precyzyjnie i dogłębnie oddziałuje na skórę, mięśnie i układ limfatyczny pacjenta bez powodowania urazów. Rezultatem jest dokładny, wielowymiarowy masaż leczonej powierzchni przy zachowaniu ogromnego szacunku dla skóry.

 

Zabieg wykonuje się pacjentom ubranym w specjalny kostium. Zabieg trwa 40 minut. Najpierw, przez pierwsze 20 minut, wykonywany jest program bazowy, w którym wykonujemy całościowy drenaż, który jest dobierany adekwatnie do problemu skóry z jakim mamy do czynienia (cellulit wodny, czy tłuszczowy itp.). Druga część zabiegu, kolejne 20 minut, jest poświęcone najbardziej newralgicznym partiom ciała pacjenta. Kosmetolog dopiera odpowiedni „fokus” na dwie wybrane partie ciała, wzmacniając także intensywność zabiegu.

 

Programy ICOONE

 • Program MEDICAL ICOONE blizny świeże i stare – celem zabiegu skoncentrowanego na likwidowaniu blizn jest przede wszystkim zmniejszenie ich rozmiaru, uelastycznienie tkanki, likwidacja zwłóknień oraz usunięcie obrzęku i stanu zapalnego przy świeżych bliznach.
 • Program MEDICAL ICOONE leczenie obrzęków – głównym celem tego programu jest przeprowadzenie drenażu oraz stymulacji tkanki żylnej. Idealny zabieg dla osób z problemami naczyniowymi.
 • Program MEDICAL ICOONE rozstępy – przy pomocy odpowiednich programów można całkowicie lub niemal całkowicie zmniejszyć rozmiar powstałych rozstępów, wypukłości oraz poprawić ogólną estetykę skóry pacjenta.
 • Program MEDICAL ICOONE po liposukcji – tego typu program działa głównie przeciwbólowo, przyspiesza absorpcję siniaków oraz gojenie się blizn. Likwidują również obrzęki, zrosty po zabiegach oraz doskonale modelują sylwetkę, jednocześnie likwidując nadmiar tkanki skórnej („luźnej skóry”).
 • Program MEDICAL ICOONE zaparcia – główną przyczyną powstawania zaparć są błędy żywieniowe, zbyt szybkie tempo życia, stres oraz inne czynniki chorobowe. Celem tego programu jest poprawa perystaltyki jelit oraz likwidacja zaparć.
 • Program MEDICAL ICOONE dla kobiet po porodzie – dzięki temu specjalnie opracowanemu programowi (MASSMOTHER), w trakcie terapii staramy się uzyskać wygląd skóry sprzed okresu ciąży, wzmacniamy główną grupę mięśniową, likwidujemy „luźną skórę”, rozstępy, cellulit oraz zwiększamy aktywność fizyczną pacjentów.

 

Terapia ICOONE stosowana jest także w medycynie sportowej, gdzie uznawana jest za najlepszą formę odnowy biologicznej, a w połączeniu ze specjalistycznym masażem, skraca czas regeneracji i złagodzenia dolegliwości bólowych. Masaż sportowy wykonywany w terapii ICOONE spełnia trzy główne funkcje: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu/zawodów), regeneracyjną (przyspiesza powrót organizmu do stanu wyjściowego) oraz leczniczą (wspomaga leczenie ewentualnych urazów). Tak samo jak w przypadku ogólnych terapii przy pomocy ICOONE, masaże sportowe również dzielą się na poszczególne programy, wykonywane w zależności od zapotrzebowania.

 • MEDICAL ICOONE – całościowy masaż przed zawodami – program ten wykonuje się w okresie całego cyklu treningowo-startowego, w okresie oczekiwania na zawody, w okresie przejściowym oraz w okresie rekonwalescencji.
 • MEDICAL ICOONE masaż podstawowy – program skierowany jest dla zawodników z „gorączką przedstartową” ma działanie uspakajające, masaż stosuje się bezpośrednio przed startem.
 • MEDICAL ICOONE masaż powysiłkowy – masaż zwany także masażem regeneracyjnym dla wysiłków z elementami bolesnymi.
 • MEDICAL ICOONE masaż przy złamaniach, zwichnięciach oraz skręceniach – celem masażu z użyciem tego programu jest pomoc w okresie rekonwalescencji, regulacja systemu nerwowego, stymulacja skóry oraz rewitalizacja krążenia krwi.
 • MEDICAL ICOONE masaż w przypadkach przykurczy – głównym działaniem tego programu, jest rozluźnienie zlokalizowanych zespołów bólu oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania mięśni i ścięgien.
 • MEDICAL ICOONE masaż w przypadkach zapaleń i zespole cieśni nadgarstka – głównym celem tego programu jest likwidacja ostrego oraz przewlekłego bólu oraz rozluźnienie mięśni oraz ścięgien.

kriopeelingMasz cerę trądzikową lub pozostałości po trądziku w postaci blizn i przebarwień? Nie martw się! Pomoże Ci zabieg kriopeelingu. Czym jest kriopeeling i na czym polega?  

 

W powszechnej świadomości istnieje przekonanie, że trądzik to jedynie problem ludzi młodych, najczęściej nastolatków. Nic bardziej mylnego. Z tą przypadłością, głównie przez problemy hormonalne, muszą zmagać się także ludzie dorośli. W dzisiejszych czasach, gdy musimy dodatkowo żyć w świecie opanowanym przez toksyny i zmodyfikowaną żywność, występowanie na skórze różnego rodzaju nieestetycznych zmian, jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Trądzik ma natomiast to do siebie, że, nawet gdy już się z nim uporamy, często pozostawia po sobie na skórze niechciane „pamiątki” w postaci blizn lub nieestetycznie wyglądających przebarwień. Jak sobie z nimi radzić?

 

Kriopeeling – dobry sposób na przebarwienia i blizny

Bardzo pomocny w walce z pozostałościami po trądziku jest peeling z ciekłego azotu, czyli tak zwany kriopeeling. Należy on do grupy peelingów fizycznych i jest szczególnie polecany do walki z bliznami i przebarwieniami. Zabieg ten przynosi spektakularne efekty, jednak należy pamiętać, że zawsze musi być wykonywany przez specjalistę i zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Na czym polega kriopeeling?

Zabieg polega na masażu twarzy specjalnym urządzeniem, które zamraża zmienione chorobowo miejsca strumieniem zimnego powietrza, czyli ciekłym azotem. I choć brzmi to niezbyt zachęcająco, dzięki temu zmienioną chorobowo skórę doprowadza się do odmrożenia, w wyniku którego zniszczeniu ulega powierzchniowa warstwa skóry. W następstwie tego, odmrożona warstwa ulega zniszczeniu i oddzieleniu od pozostałych warstw.

 

W zależności od stopnia zaawansowania zmian na skórze, ciekły azot jest aplikowany na twarz od 5 do 25 sekund, jednak nie dłużej, aby nie uszkodzić dalszych warstw skóry. Aby zabieg przyniósł zadowalające efekty należy go systematycznie powtarzać (przy dużych zmianach polecany jest nawet w całych seriach). Choć zabieg może powodować pewien dyskomfort, nie jest bolesny. Warto również wspomnieć, że zwykle jest też raczej przystępny cenowo.

 

Źródło: http://www.vitalogy.pl/

ZAFFIRO_RGBPaulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik.

Zabieg jest jednym z najnowocześniejszych hitów kosmetologii, cofającym oznaki starzenia się bez inwazyjnych metod typu skalpel. Efekt takiej terapii jest bardzo zadowalający i nie niesie ze sobą bólu i niepotrzebnego stresu, wynikającego z jej typu. Bezpieczeństwo Thermaliftingu Zaffiro zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.