Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014

Intensywny zabieg odbudowujący płaszcz hydrolipidowy skóry, przywraca i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Polecany po intensywnym opalaniu, a także dla regeneracji skóry szarej i pozbawionej blasku, działa łagodząco i uspokajająco. Stymuluje naczynia limfatyczne, pozostawia skórę jedwabiście gładką i świeżą. Poprawia jędrność i elastyczność skóry.

winoter

Zabieg winoterapii ma na celu rozluźnienie Jolanta Kobiela napiętych mięśni, powoduje wyciszenie i oderwanie się od problemów życia codziennego. Poprzez bogate właściwości stosowanych kosmetyków osiągany jest efekt głębokiego odżywienia i nawilżenia skóry.

Zabieg wykazuje kompleksowe działanie na organizm. Wykorzystanie wina daje nam podstawy, aby zabieg określić mianem innowacyjnego.

mezotWstęp

Przemysł kosmetyczny stanowi wyzwanie dla producentów kosmetyków i aparatury kosmetycznej. Biotechnolodzy opracowują nowe formuły substancji aktywnych, które przy wsparciu odpowiednich nośników mają docierać do źródła problemu i go niwelować. Barierą dla transportu najaktywniejszych składników jest naskórek, przez który część substancji nie przenika. Oznacza to, że tyl­ko niewielki procent substancji biologicznie czynnej dotrze we właściwe miejsce, a to za mało, aby uzyskać zadowalające efekty terapii. Aktywne składniki kosmetyku mogą ulec roz­kładowi zarówno w trakcie transportu prze- znaskórkowego, jak i na powierzchni skóry. Na biodostępność składników aktywnych ma wpływ wiele czynników, między innymi: wiek i stan skóry, stopień nawilżenia skóry,

budowa chemiczna substancji - jej zdol­ność do przenikania przez błony biolo­giczne, lipofilność,

kształt i wielkość cząsteczki substancji aktywnej,

wrażliwość substancji aktywnej na obec­ność enzymów, pH skóry.

Zwiększenie przeznaskórkowej absorpcji substancji czynnych pozwala uzyskać właściwe i pożądane efekty pielęgnacyjne i estetyczne.

BeneficiosTHERAPY COOL – to nowoczesna, opatentowana technologia stosowana do odchudzania, ujędrniania, detoksykacji i poprawy metabolizmu. Swoje zastosowanie znalazła również w fizjoterapii i odnowie biologicznej. Jest to komfortowy zabieg łączący w sobie naprzemienną stymulację ciepłem i zimnem. Te dwie niezwykłe energie pobudzają cały organizm w sposób przyjemny dla klienta (bez kontaktu z wodą). Podstawą skuteczności terapii kontrastami są procesy, które aktywowane są w organizmie, gdy jest on poddany sukcesywnym zmianom temperatury.