Artykuły filtrowane wg daty: września 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: września 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: września 2013

sunlight_touch_my_skin_by_dyxtreme-d5j4g8p.jpgMasz wrażenie, że po wakacjach zmarszczki są bardziej widoczne? W dodatku skóra jest przesuszona, podrażniona i mniej elastyczna? Wygląda na to, że latem często się opalałaś i nie zawsze pamiętałaś o kremie z filtrem. Dlatego teraz twoja cera zasługuje na więcej uwagi.

peeling.jpgPeeling to inaczej złuszczane, eksfoliacja. Zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny lub chemiczny. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się także peeling powierzchniowy, średnio-głęboki i głęboki.

istock_000096_l.jpgPrawdziwy mężczyzna unika lustra, ma kilkudniowy zarost, a z kosmetyków używa tylko mydła? Ten stereotyp coraz częściej mija się z prawdą. Jeszcze do niedawna salony piękności były królestwem kobiet, a panowie wybierali się tam tylko po to, by potowarzyszyć swoim partnerkom. Dziś jednak to się zmienia, a wykonywanie przez nich zabiegów kosmetycznych nie jest już powodem do wstydu.