Artykuły filtrowane wg daty: maja 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: maja 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: maja 2013

articles4bd33bb47be09342af05df99148ab5e3.jpgProsaki to małe grudkowate zmiany, które wyczuwa się na skórze. Mogą one występować na powiekach, w okolicy skroni, na ustach lub policzkach. Prosaki mogą także pojawiać się na ramionach, klatce piersiowej i narządach płciowych. Zmiany te nie mają nic wspólnego z trądzikowym zanieczyszczeniem skóry. Nie wiadomo jak powstają, jak dotąd mówi się, że mają one źródło genetyczne lub hormonalne. W żadnym wypadku nie należy likwidować ani wyciskać ich samodzielnie. Prosaki są usuwane w salonach kosmetycznych i gabinetach dermatologicznych. Te drugie gwarantują większe bezpieczeństwo, do pierwszych udajmy się lepiej po konsultacji z lekarzem.

 

39985_01.141016.485x325c.jpgMezoterapia igłowa to najlepszy sposób na zatrzymanie młodości. Obecnie dostępne są na rynku różne metody i techniki wprowadzania w skórę wysokoskoncentrowanych odmładzających preparatów.

tlobgRozwój technologiczny w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej spowodował rosnące zapotrzebowanie na wprowadzanie substancji aktywujących naturalne mechanizmy obronne skóry. Prawdziwym przełomem ostatnich lat stały się w tym zakresie peptydy biomimetyczne (biomimetic peptides) i czynniki wzrostu GFs (Growth Factors).

permanentny-higiena.jpgGabinety kosmetyczne , medycyny estetycznej i SPA to miejsca, do których udajemy się, by być piękniejsze, szczęśliwsze, bardziej zadbane. Zwykle tak dobieramy sobie salony urody i relaksu, by móc bezgranicznie ufać swoim kosmetyczkom, masażystom, pedicurzystom czy wizażystkom, ale czy oni rzeczywiście są godni naszego zaufania? Czy właściwie  dbają o higienę w swoich gabinetach?