Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2013

nanomNANO MEDIC TO NOWY WYMIAR PIELĘGNACJI SKÓRY. Linia produktów opartych na nanotechnologii, pozwalająca cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem na dłużej.

cial_fot.fotoliaRozstępy - wiele z nas zmaga się z tym nieestetycznym problemem, wiele próbuje bezskutecznie się go pozbyć. Stosujemy różnego rodzaju peelingi, dermabrazje, a nawet zabiegi laserowe, tymczasem lekarze niemalże jednogłośnie twierdzą, że rozstępów (zwłaszcza tych zanikowych) praktycznie nie da się usunąć. Dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, od  prawie roku mówi i udowadnia, że jest inaczej. To za sprawą nowatorskiej, ale bardzo prostej i niezwykle skutecznej w swoim działaniu metody, jaką jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa.

trądzikJest chorobą o niewyjaśnionej w pełni etiologii.  Podłożem zmian są zaburzenie gry naczyniowej tzw nerwica naczynio-ruchowa. Naczynia krwionośne są „nadwrażliwe” na bodźce zewnętrzne.

 

zabiegi-odmladzajace-1.jpgWspółczesna kosmetologia i medycyna estetyczna dysponują wieloma metodami: od klasycznych produktów pielęgnacyjnych po peelingi chemiczne, wypełniacze, mezoterapię czy zabiegi chirurgii plastycznej, które pozwalają na poprawę stanu skóry. Na całym świecie dużą popularność zdobyły zabiegi fotoodmładzania. Dlatego doskonałym kołem ratunkowym dla zmęczonej zimą skóry jest laseroterapia.

Blizny są częstym problemem. Ponad 100 milionów ludzi doświadcza tego problemu każdego roku w krajach rozwijających się. Często uważa się blizny za nieistotne, lecz nienaturalne bliznowacenie może powodować niedogodności funkcjonalnie, ograniczając swobodę ruchową. Blizny są również psychicznie stresujące wpływając na obniżenie samoakceptacji. Jeżeli ty albo ktoś z twoich znajomych ma blizny, doskonale rozumiecie jak bardzo mogą być one szpecące i stresujące oraz jak bardzo potrafią one ograniczyć poczucie pewności siebie.