Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2013

labdz.jpgLiposukcja to od wielu już lat jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych w me- dycynie estetycznej. Co roku korzysta z niego ponad pół miliona Amerykanek. Fraza ta jest też bardzo często wykorzystywana w branżowej komunikacji marketingowej – tak w obszarze medycyny jak i kosmetyki (gdzie zazwyczaj dodawane jest wtedy słowo „niein- wazyjna”). W niniejszym materiale postaram się dokonać ogólnego przeglądu dostępnych metod liposukcji chirurgicznej oraz nieinwa- zyjnej, a także ocenić ich skuteczność.

cia_-_fot._Fotolia.comOczekiwanie na narodziny dziecka jest przede wszystkim wielkim szczęściem dla przyszłej mamy. Jednak bez wątpienia ciąża wywiera także destrukcyjny wpływ na organizm kobiety. Z jednej strony zmiany hormonalne, z drugiej naturalny rozrost tkanek – w rezultacie kobieta po porodzie zostaje z bagażem nadmiaru skóry i  tkanki tłuszczowej, a czasem także rozstępów, cellulitu, blizn po cesarskim cięciu oraz przebarwień na twarzy. Jak w takiej sytuacji odzyskać dawną formę i pewność siebie?