Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013

ziolastok.jpgChoć zioła są znane i wykorzystywane w kosmetyce na wszystkich obszarach geograficznych, w zabiegach peelingu profesjonalnego stosowane są od niedawna. Głębokość ingerencji, technika wykonywania oraz efekty działania, czyli trzy zasadnicze kryteria, stanowiące w teorii kosmetologicznej podstawę do klasyfikacji peelingów, w przypadku peelingu ziołowego wykazują inną charakterystykę, co pozwala przyporządkować go do osobnej kategorii zabiegów. Zrozumienie swoistości działania peelingu ziołowego możliwe jest jedynie w kontekście znajomości biochemicznego składu ziół w mieszance peelingującej oraz przebiegu procesów biochemicznych aktywizujących działanie substancji czynnych zawartych w ziołach.

 

zagrowinogro.jpgHistoria peelingów jako substancji poprawiających strukturę, gładkość i wygląd skóry sięga czasów starożytnych. Pierwsze procedury przypominające peeling znane były już starożytnym Egipcjanom i opisywał je Ebers, który znalazł dane na ich temat w papirusach z roku 1550 p.n.e... . Kleopatra używała do kąpieli zsiadłego mleka, które zawiera kwas alfa-hydroksylowy (AHAs), a kobiety we Francji starego wina, zawierającego kwas tartarowy.

 

ozonse.jpgWstęp

 

Właściwości lecznicze ozonu znane są od wielu lat. Dużym zainteresowaniem cieszy się wykorzystanie ozonowanych olejów roślinnych w różnych dziedzinach medycyny, farmacji i kosmetologii. Charakteryzują się one właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi oraz bezpieczeństwem stosowania. Z biochemicznego punktu wi- dzenia najważniejszymi związkami ozonu są jego połączenia z organicznymi związkami nienasyconymi, czyli ozonki. Ozonoterapia, czyli zespół metod leczniczych, w których stosowany jest ozon, znacznie różni się od tlenoterapii [1]. Ozonoterapia po raz pierwszy została zastosowana w 1873 roku. Przez 130 lat ugruntowała swoją pozycję w medycynie. Stosowana jest między innymi w le- czeniu trudno gojących się ran, w stopie cukrzycowej, przy owrzodzeniu kończyn oraz w zakażeniach bakteryjnych. Ze względu na działanie bakteriobójcze oraz natleniające i rewitalizujące ozonoterapia z powodzeniem stosowana jest w kosmetologii.

inf.aaparatem.pngPiękna, nawilżona i odmłodzona skóra? Tak teraz możliwe jest to dzięki innowacyjnemu zastosowaniu tlenu w kosmetyce. Tlen jest pierwiastkiem życia, dzięki niemu oddychają nasze płuca, ale nie zapominajmy, że także skóra i wszystkie narządy potrzebują go do prawidłowego funkcjonowania.