Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013

kwas-hialluronowyvit.jpgOd 25. roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

 

Opublikowane w Kosmetologia i kosmetyka

elektrostymulacja.jpgSzczupła, wymodelowana sylwetka bez wysiłku? Tak, jest to możliwe dzięki serii zabiegów elektrostymulacji.     Dziś już nie trzeba spędzać wielu godzin na siłowni, aby cieszyć się pięknym i zgrabnym ciałem.

Opublikowane w Kosmetologia i kosmetyka

london-massage-therapy_img2.jpgDrenaż limfatyczny jest zabiegiem bardzo skutecznym, stosowanym w kosmetyce, medycynie i dermatologii estetycznej w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. W roku 1934 po raz pierwszy zostały opublikowane wyniki co do dobroczynnego wpływu na zdrowie i urodę tego rodzaju masażu, które zostały poparte dwudziestoletnimi badaniami klinicznymi duńskiego lekarza i masażysty. W latach 80-ch metoda ta znacznie się rozwinęła i wciąż jest udoskonalana oraz poddawana wielu badaniom.

Opublikowane w Kosmetologia i kosmetyka
1356709349114.jpgKwas salicylowy ma właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i słabo ściągające, które warunkują jego zastosowanie w kosmetyce. Związek w etanolowym roztworze o stężeniu 1-2% ma działanie antyseptyczne i jest stosowany w dermatologii, natomiast w stężeniu wyższym od 10% do 20% działa keratolityczne. W mieszaninie ze związkami o właściwościach ściągających, znalazł zastosowanie, jako środek przeciwpotny. Preparaty z kwasem salicylowym wykorzystane są w kosmetyce do zmywania, odświeżania, oraz dezynfekcji skóry twarzy i szyi. Bardzo popularne są również żele zawierające kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, jako alternatywna forma kosmetyczna stosowana do mechanicznego usuwania naskórka.

Opublikowane w Kosmetologia i kosmetyka