Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013

kwas-hialluronowyvit.jpgOd 25. roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

 

elektrostymulacja.jpgSzczupła, wymodelowana sylwetka bez wysiłku? Tak, jest to możliwe dzięki serii zabiegów elektrostymulacji.     Dziś już nie trzeba spędzać wielu godzin na siłowni, aby cieszyć się pięknym i zgrabnym ciałem.

london-massage-therapy_img2.jpgDrenaż limfatyczny jest zabiegiem bardzo skutecznym, stosowanym w kosmetyce, medycynie i dermatologii estetycznej w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. W roku 1934 po raz pierwszy zostały opublikowane wyniki co do dobroczynnego wpływu na zdrowie i urodę tego rodzaju masażu, które zostały poparte dwudziestoletnimi badaniami klinicznymi duńskiego lekarza i masażysty. W latach 80-ch metoda ta znacznie się rozwinęła i wciąż jest udoskonalana oraz poddawana wielu badaniom.

1356709349114.jpgKwas salicylowy ma właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i słabo ściągające, które warunkują jego zastosowanie w kosmetyce. Związek w etanolowym roztworze o stężeniu 1-2% ma działanie antyseptyczne i jest stosowany w dermatologii, natomiast w stężeniu wyższym od 10% do 20% działa keratolityczne. W mieszaninie ze związkami o właściwościach ściągających, znalazł zastosowanie, jako środek przeciwpotny. Preparaty z kwasem salicylowym wykorzystane są w kosmetyce do zmywania, odświeżania, oraz dezynfekcji skóry twarzy i szyi. Bardzo popularne są również żele zawierające kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, jako alternatywna forma kosmetyczna stosowana do mechanicznego usuwania naskórka.