Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2012

Lato powoli mija, opalenizna z czasem zniknie, ale po kąpielach słonecznych na skórze może pozostać przykra pamiątka z wakacji w postaci przebarwień. Podpowiadamy co zrobić, aby ich uniknąć lub skutecznie się ich pozbyć.

 

Jeśli jesteś fanką plażowania, powinnaś wiedzieć, że zbyt długie wylegiwanie się na słońcu naraża Twoją skórę na przebarwienia. Wystarczy kilka dni lata, aby ciało nabrało pięknego, brązowego koloru, jednak już po kilku kolejnych kąpielach słonecznych ten brąz może pokryć się ciemniejszymi, mało atrakcyjnymi plamami.

 

8201181_m-123rf-kobieta-opalanieLEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ
Przebarwienia to plamy pigmentacyjne, powstające w wyniku nadmiernej produkcji melaniny i jej gromadzenia się w skórze. Na większość przebarwień pracujemy sami, głównie poprzez zbyt długą ekspozycję ciała na promieniowanie słoneczne. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki Triclinium tłumaczy, że pojawianie się plam pigmentacyjnych ma także inne podłoże. Przyczyną powstawania zmian są również zaburzenia hormonalne. Dlatego niestety to kobiety są bardziej narażone na tę przykrą niespodziankę Na przykład zażywanie tabletek antykoncepcyjnych ma duży wpływ na pojawianie się plam. Tak samo panie będące w ciąży lub w okresie menopauzy, dotyczy większe prawdopodobieństwo pojawienia się  przebarwień. Ryzyko wystąpienia plam pigmentacyjnych, mających przyczynę hormonalną, zwiększa się właśnie podczas ekspozycji skóry na słońce.
Dlatego to właśnie latem powinnaś wyjątkowo dbać o swoje ciało. W tym czasie – niezależnie od tego, czy idziesz na plażę, czy do pracy – wybieraj kosmetyki z filtrami ochronnymi o wysokich faktorach, których minimum to SPF 30. Pamiętaj również, aby krem nakładać kilka razy dziennie, co najmniej 20 minut przed wyjściem z domu. Jeśli zażywasz leki, upewnij się, że nie należą one do grupy fotouczulających. Inwazyjne zabiegi w salonach urody przełóż na jesień, a zamiast nich wybierz zabiegi poprawiające nawilżenie skóry.

 

USUWAMY PRZEBARWIENIA
Jeśli jednak nie zdążyłaś zabezpieczyć swojej skóry, a na Twoim ciele pojawiły się przebarwienia, zobacz, jakie metody medycyny estetycznej skutecznie mogą temu zaradzić. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na zabieg, najpierw powinnaś skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiednią dla Ciebie metodę usuwania plam pigmentacyjnych.
Według dr Marka Wasiluka przebarwienia najlepiej usuwać laserowo lub peelingami chemicznymi. Właściwą metodę dobieramy w zależności od rodzaju i wielkości przebarwienia oraz czasu, jaki chcemy poświęcić na leczenie i rekonwalescencję. W przypadku lasera wystarczy zazwyczaj jeden lub dwa zabiegi, natomiast peelingów trzeba wykonać więcej, gdyż w swoim działaniu nie są tak selektywne jak laser. Laser jest zdecydowanie skuteczniejszy i bezpieczniejszy w usuwaniu przebarwień głębokich, rozległych oraz nawracających. Z kolei peelingi chemiczne sprawdzają się dobrze przy plamach starczych, na małych powierzchniach.

 

13180225_xlNAJLEPSZE LASERY
Laser uznawany jest za najskuteczniejszą metodę usuwania przebarwień. Działa w głębszych warstwach skóry, poprzez wysyłanie odpowiedniej fali świetlnej, której energia rozgrzewa i uszkadza plamy pigmentacyjne oraz komórki odpowiedzialne ich powstanie. Następnie obumarłe struktury są wydalone z organizmu, a skóra się regeneruje. Nie musisz obawiać się, że zabieg będzie bolał, ponieważ lekarz wykonujący go, najpierw znieczuli Cię miejscowo odpowiednią maścią. Jeśli zdecydujesz się na metodę laserową, nie zdziw się, kiedy po zabiegu przebarwienie będzie przez pierwsze dni stawało się coraz ciemniejsze. To znak, że zabieg zadziałał prawidłowo, i że za około 2 tygodnie plamka zniknie na dobre.
Najlepszymi urządzeniami przeznaczonymi do usuwania przebarwień są lasery o takiej długości fali, która jest najbardziej pochłaniana przez melaninę (czyli 500–532 nm). Według dr Marka Wasiluka hitem jest działanie najnowocześniejszego lasera bromkowo-miedziowego. Przełomowość lasera bromkowo-miedziowego polega między innymi na tym, że w jednym pulsie aplikuje dwie długości fal, podczas gdy tradycyjne lasery emitują wiązkę o jednej długości. Nowa technika sprawia, że pod względem skuteczności laser bromkowo-miedziowy wyprzedza inne rozwiązania o lata świetlne. Zabiegi laserem bromkowo-miedziowym są szczególnie polecane w przypadku trudnych do usunięcia lub nawracających przebarwień, na przykład ostudy.
Często stosowana na przebarwienia jest także technika IPL, jednak nie jest ona tak skuteczna jak dwie poprzednie i użycie jej ma sens wyłącznie w przypadku bardzo płytkich zmian.

 

SKUTECZNE PEELINGI
Na peelingi również możesz sobie pozwolić jedynie w gabinecie pod okiem lekarza. Ta metoda usuwania plam pigmentacyjnych działa na skórę powierzchniowo, usuwając zmiany poprzez złuszczanie. W gabinecie medycyny estetycznej możesz pozbyć się przebarwień między innymi peelingami: Cosmelan, Yellow Peel lub TCA.

 

Belovodchenko_Anton_sxc_huCosmelan to metoda, która pozwoli usunąć plamy w stosunkowo krótkim czasie, bo efekty widać po około miesiącu. Zabieg jest dwuetapowy, gabinetowo-domowy i w pierwszej fazie polega na nałożeniu na twarz warstwy preparatu w kolorze podkładu make-up, który następnie trzeba zostawić na czas od 3 do 10 godzin. Tę część wykonuje lekarz. Następnie, już w warunkach domowych, maseczkę należy zmyć i nakładać zlecone preparaty natłuszczające oraz wspomagające gojenie. Skóra złuszcza się od dwóch do siedmiu dni, po ich upływie możesz zacząć normalnie funkcjonować, czyli iść do pracy itp. Jednak, aby wzmocnić efekty zabiegu, przez okres kilku miesięcy należy stosować specjalny krem – Cosmelan 2. Według dr Marka Wasiluka  metoda jest skuteczna, ale zabieg trzeba powtarzać, inaczej przebarwienia wracają.
Zabieg kwasem TCA należy do silniejszych peelingów chemicznych. Przy jego stosowaniu niezwykle ważne jest doświadczenie lekarza. Najbezpieczniejsze jest stosowanie TCA do usuwania miejscowych przebarwień związanych z wiekiem, tak zwanych plam starczych, na dłoniach i przedramionach. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych przebarwień tą metodą, dla idealnego efektu zabieg będziesz musiała powtórzyć kilka razy.

 

Yellow Peel jest jednym z ciekawszych i delikatniejszych peelingów chemicznych. Intensywność działania zabiegu jest dopasowywana do Twoich potrzeb. Yellow Peel działa złuszczająco i stymulująco na skórę. Pomimo delikatności peelingu jego skuteczność jest porównywalna z innymi silniejszymi preparatami. Dzięki niewielkiemu efektowi złuszczania zabieg nie przeszkadza w powrocie do codziennych obowiązków. Dla uzyskania efektów potrzebnych jest kilka zabiegów wykonywanych w odstępie miesiąca.

 

Jak widzisz możliwości jest wiele, więc kiedy na Twoim ciele pojawią się pierwsze oznaki zbyt intensywnego plażowania, zamiast rozpaczać wybierz się do gabinetu medycyny estetycznej. Tam specjalista dobierze odpowiednią dla Ciebie metodę usuwania przebarwień.

 

 

 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Rojek
PR Specialist
Media Kobiet

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 012 294 08 82
kom. 503 744 399

enzyme_masque_DMK2Danne Montague King zgłębia sekrety enzymów od czterdziestu lat, ale nigdy nie zajmował się wyłącznie nimi, a to dlatego, że enzymy to integralna część samego życia, a nie—objawienie, o którym wszyscy piszą jako o nagłym przełomie albo o nowej, zupełnie nie znanej dotychczas dziedzinie wiedzy!     

 

W późnych latach dwudziestych XX w. pewien szkocki profesor medycyny napisał: „Nie jesteśmy niczym więcej, jak tylko połączonym łańcuchem enzymów!” I jest to po części prawdą. Bez enzymów komórki naszego ciała byłyby pozbawione centrów zarządzania, nie byłoby niczego, co nakazałoby komórkom, jak mają funkcjonować; nie możliwa byłaby także wymiana jonów!
Enzymy są najbardziej istotnym czynnikiem proliferacji komórek. Bez „dyrygenta” w postaci enzymu „orkiestra,” jaką jest ciało, nie zagrałaby ani jednej nuty — nie byłoby nas. *

 

Enzymy tak naprawdę nie są cząsteczkami białkowymi, podobnie jak żarówka elektryczna nie jest elektrycznością. Bez naturalnej, ale kontrolowanej mocy prądu, żarówka jest tylko nieożywionym, pozbawionym energii przedmiotem, niezdolnym do zamanifestowania mocy elektryczności. Kiedy przez żarówkę przepływa prąd elektryczny, staje się ona manifestacją energii elektrycznej! To samo dzieje się z enzymami. Enzymy używają cząsteczek białek we wszystkich aspektach aktywności komórkowej na poziomie ciała i skóry. Nie ma tak naprawdę znaczenia, jak głęboko enzymy penetrują skórę, ponieważ większość ich energii to energia katalizy biologicznej.

 

Ponieważ wszystkie funkcje ciała są ze sobą połączone podobnie jak elementy domina, na skórę można wywrzeć wpływ układowo poprzez: otwarte przestrzenie w skórze (pory), peryferyjne naczynia włosowate, a także zwoje nerwowe oraz dziesiątki innych mikroreceptorów, które przekazują wiadomości przez błonę komórkową i wywołują zmiany. Enzymy należą do tej ostatniej grupy i potrafią o wiele więcej niż tylko rozłożyć kilka martwych komórek na powierzchni skóry, jak to kiedyś przypuszczano.
Przez wiele lat niektóre enzymy w postaci ziarnistej, głównie papaina, pankreatyna i bromelaina były wykorzystywane w „mokrych” maseczkach i zwykle były aplikowane w obecności pary wodnej w celu rozłożenia martwych komórek skóry. Istnieje jednak wiele znacznie bardziej wyrafinowanych grup enzymów, które obejmują lipazy, celulazy, amylazy czy proteazy (wymieniając zaledwie kilka z nich). Niektóre z nich rozkładają skrobię, inne — tłuszcze, a jeszcze inne — białka, między innymi martwą keratynę.
Prawdopodobnie najsilniej działają grupy enzymów, które są połączone z RNA i umożliwiają w skórze wymianę jonową, uwalniają gazy oraz zanieczyszczenia atakujące komórki skóry, pozostawiając czyste środowisko otaczające zdrową komórkę. Nazywane jest to „odwróconą osmozą.” Ponadto enzymy mają zdolność „odblokowywania” skóry i działają stymulująco na naczynia włosowate, dając oczyszczający „efekt cytoplazmatyczny.” Widać nawet jak naczynia włosowate wypłukują toksyny w skórze i dostarczają tlen do jej komórek. Enzymy napinają skórę i powodują stopniową kontrakcję usytuowanych pod spodem mięśni twarzy, co daje widoczny efekt „liftingu” po kilku zabiegach.

efekt_plazmatyczny_po_zastosowaniu_enzyme_masque_DMK

Zastosowane enzymy z masek DMK w tandemie z kwasami AHA mogą w ciągu kilku tygodni złagodzić wiele problemów skórnych, podczas gdy kiedyś trwało to miesiącami i dawało słaby efekt.  Alfahydroksykwasy bowiem mają zdolność pozbywania się dużej ilości martwych komórek, a także usuwania delikatnych i płytkich zmarszczek. Pomagają także w dużym stopniu odblokować skórę zanieczyszczoną złogami lepkich tłuszczy, przyczyniających się do powstawania zaskórników i cyst zastoinowych.

przed_zabiegiem w_trakcie_zabiegu po_zabiegu

 

Naturalne metody w procesie poprawy kondycji i odnowy skóry
z zastosowaniem Enzyme Masque #1, #2, #3 DMK

 

Dzięki połączeniu supernowoczesnych rozwiązań nauk botanicznych z nowatorską technologią, marka Danne Montague King stworzyła jeden z najbardziej zaawansowanych systemów do pielęgnacji skóry jakie są dostępne na rynku. Obejmują one szereg, jedynych w swoim rodzaju programów zabiegowych z użyciem enzymów, które przede wszystkim współpracują ze skórą, a nie tylko na nią działa.

 

Maski Enzymatyczne DMK (Enzyme Masque DMK), opracowane są na bazie aminokwasów: proliny, lizyny, glicyny oraz kwasu asparaginowego, glutaminowego w połaczeniu z efektywną kombinacją enzymów!.  Przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dla każdego rodzaju skóry (oprócz Enzyme Masque #2 w przypadku trądzika pospolitego), przy braku jakichkolwiek przeciwskazań.
Enzymy działają na podobieństwo hormonalnego posłańca, który poprzez stymulację zakończeń nerwowych, receptorów czuciowych oraz zwojów nerwowych wywołuje natychmiastową oczekiwaną reakcję skórną.
Formuły enzymowe marki Danne Montague King zapewniają naprawdę skuteczną odnowę skóry i jej optymalne funkcjonowanie – czyli klucz do młodego i zdrowego wyglądu.

 

Nadmierne nawarstwianie się martwych komórek oraz złe funkcjonowanie skóry często prowadzi do problemów skórnych, pojawienia się zmarszczek, uruchomienia procesu przedwczesnego starzenia się skóry, przebarwień (pigmentacji), zatykania ujść gruczołów łojowych, upośledzenia naturalnego nawilżania skóry. Enzymy są naturalnym biologicznym katalizatorem dlatego maski enzymetyczne DMK działają poprzez:

 

 • hydrolizowanie zrogowaciałych warstw komórek naskórka
 • "odblokwanie" skóry i stymulowanie na naczynia włosowate, dając oczyszczajacy "efekt plazmatyczny" zwiększając tym samym
 • proces dotlenienia i odżywienia, celem pełnej regeneracji i naprawy tkanki skórnej
 • zwiększoną aktywność komórkową, poprawiając funkcję skóry
 • usunięcie toksyn, gazów i pozostałości zawartych w komórkach czyniąc cerę czystą
 • aktywowanie działania drenażu limfatycznego w celu eliminacji substancji odpadowych
 • pobudzanie formowania się nowego kolagenu oraz elastyny dla uzyskania efektu bardziej jędrnej i naprężonej skóry
 • uwalnianie przeciwutleniaczy w celu zwalczania wolnych rodników, uszkadzajacych skórę i prowadzących do przedwczesnego starzenia się

 

W swojej ofercie marka DMK oferuje następujące maski enzymatyczne, aktywowane Aqua D'Herb, Exoderma Peel, Desquamate w zależności od kondycji skóry i problemów skórnych:

 • - Enzyme Masque #1
 • - Enzyme Masque #2
 • - Enzyme Masque #3

PREPARATY WYŁACZNIE GABINETOWE!

 

Więcej: www.dannepoland.pl,

 

Danne Poland
Wyłączny dystrybutor marki Danne Montague King
ul. Batalionów Chłopskich 12, 81-452 Gdynia Redłowo
tel. +48 669 193 456, 793 605 012,

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Facebook: http://www.facebook.com/Danne.Montague.King

* na podstawie materiałów dr Danne Montague King

 

 

Kontakt:
Donata Klewek

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.