Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012

20latkaJesienią nasza skóra musi zmierzyć się z niesprzyjającą aurą – gwałtownymi wahaniami temperatur, wiatrem i deszczem. Dlatego o tej porze roku warto wesprzeć ją pielęgnacją dobraną odpowiednio do wieku.

 

Znaczna utrata wagi oraz wahania objętości tłuszczu, powstałe w wyniku diety i ćwiczeń, procedur chirurgicznych i estetycznych, albo pociążowe, mogą prowadzić do powstawania fałdów nadmiernej skóry oraz rozstępów. Terapia wykorzystująca urządzenie REACTION™ wraz ze specjalnym protokołem przygotowanym dla tego typu przypadków, pozwala uzyskać rewelacyjne efekty napinania skóry. Specjalny protokół zabiegowy może być także stosowany w innych wypadkach dużej utraty wagi, takich jak procedury pociążowe i po zabiegach estetycznych redukujących tłuszcz.

eadv_refit_rollu__ROLL

KRIOLIPOLIZA_LS_PRO_1Innowacyjne urządzenie wykorzystujące odkrycie amerykańskich lekarzy oraz unikalną metodę VacuElectro. Niespotykana kombinacja energii statycznej - krilipoliza i energii dynamicznej- Żelazko Antycellulitowe dają fenomenalne rezultaty w niszczeniu i usuwaniu komórek tłuszczowych.  

 

W LS – PRO połączono działanie kriolipolizy, prądów Tens i masażu próżniowego. Teraz posiadając jeden aparat selektywnie zlikwidujesz komórki tłuszczowe, wymodelujesz i ujędrnisz ciało oraz zredukujesz cellulit.

 

Saggy-skin-pro-beauty-septoct2010_Page_12Jesień to początek odnowy i regeneracji dla skóry. Nasłonecznienie jakim się poddawaliśmy sprzyjało nagromadzeniu złogów lipofuscyny oraz degradacji włókien kolagenu i elastyny.

 

Jak wiemy, każde złuszczanie usuwa warstwę zewnętrzną, czyli martwe komórki i nie ma najmniejszego wpływu na strukturę głębszych warstw naskórka, czy też macierzy zewnątrzkomórkowej w samej skórze właściwej. Nie ulega wątpliwości, że przeprowadzanie co jakiś czas eksfoliacji jest konieczne, by zewnętrzna warstwa skóry była w miarę gładka w dotyku. Ale mimo tego i mimo nakładania ogromnych ilości preparatów nawilżających, skóra pozostaje wiotka, ukazując pomarszczoną i pofałdowaną tkankę przy niefortunnych ruchach rąk i nóg!        

 

laserkeWstęp

 

Słowo laser jest akronimem angielskiego zwro- of Radiation. W wolnym tłumaczeniu oznacza tu Light Amplifi cation by Stimulated Emission urządzenie wytwarzające światło przez emisję wymuszoną. Emisja wymuszona to zjawisko fi zyczne, polegające na emisji fotonów przez materię odgrywającą rolę ośrodka czynnego, w wyniku oddziaływania z fotonem inicjują- cym. Aby zjawisko to mogło zaistnieć, foton inicjujący musi mieć taką samą energię jak energia wzbudzenia atomu. Foton inicjujący nie jest pochłaniany przez materię, ponieważ pełni funkcję wyzwalacza procesu. Foton emitowa- ny przez materię (atom) ma częstotliwość, fazę i polaryzację taką samą jak foton inicjujący. Oba fotony poruszają się w tym samym kierunku. Światło złożone z takich fotonów nazywane jest światłem spójnym [1]. Pozostałe cechy światła laserowego to jednolite spolaryzowanie, mono- chromatyczność oraz mała rozbieżność wiązki [2]. Takie cechy światła laserowego pozwalają na punktowe skupienie wiązki o dużej gęsto- ści energii. Dzięki temu lasery znalazły bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. W medycynie estetycznej stosuje się je m.in. w zabiegach zamykania naczyń krwio- nośnych, usuwania zmian niewymagających badania histopatologicznego, fotoodmładzania i regeneracji skóry, usuwania zmarszczek, po- prawie gęstości skóry, redukcji przebarwień i plam starczych, usuwania blizn, rozstępów i tatuaży, depilacji laserowej, redukcji nadmiernych depozytów tkanki tłuszczowej, jak rów- nież w przypadku biostymulacji laserowej.