Twoja uroda i zdrowie - nieoceniony wiesiołek - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Twoja uroda i zdrowie - nieoceniony wiesiołek - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

Twoja uroda i zdrowie - nieoceniony wiesiołek

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

wiesiolek,Wiesiołek to roślina pochodząca z Ameryki Południowej o pięknych żółtych kwiatach, ale jej moc tkwi w małych, twardych nasionkach, z których pozyskiwany jest olej.

Olejek z wiesiołka jest nieocenionym źródłem kwasu gamma-linolenowego, co czyni go jednym z najbardziej odżywczych i regenerujących olejków roślinnych.


Jest on przede wszystkim wskazany dla skóry dojrzałej, suchej, łuszczącej się, wrażliwej, a także tłustej ze skłonnością do zanieczyszczeń. Czyli służy, każdemu rodzajowi cery. Gdy nasza skóra jest wyjątkowo sucha, wręcz łuszcząca się, oprócz zewnętrznej pielęgnacji, pomoże suplementacja. Olej z wiesiołka reguluje wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych, regeneruje, łagodzi swędzenia, poprawia elastyczność skóry.

Warto po niego sięgnąć, gdy potrzebne jest wspomaganie w odchudzaniu. Kwas GLA pobudza bowiem produkcję prostaglandyn, które odpowiadają za spalanie tłuszczów.

Olejek wiesiołkowy ma bardzo krótką trwałość, szybko wysycha. Dlatego też zaleca się mieszać go z innymi olejami roślinnymi, np. jojoba, co wpływa na przedłużenie jego przydatności.

Zewnętrznie stosuje się go przede wszystkim na miejsca narażone na niekorzystnie działanie czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczenia atmosferyczne, promieniowanie UV. Doskonale zdaje egzamin w przypadku poparzeń i zmian skórnych. Dobrym posunięciem jest dodanie go do kremów, balsamów oraz odżywek i masek do włosów.

Olej z wiesiołka jako suplement powinien być stosowany wspomagająco przy zaburzeniach hormonalnych, w leczeniu zaburzeń przemiany lipidów, w leczeniu przewlekłych schorzeń skóry, reakcji alergicznych, wypadaniu włosów i łamaniu paznokci. Zalecany jest przy wszelkiego typu łuszczycach, trądziku, atopowym zapaleniu skóry, egzemach i uszkodzeniach skóry. Szczególnie korzystnie wpływa na włosy odżywiając ich cebulki.

Wskazania do stosowania oleju z wiesiołka zewnętrznie jak i wewnętrznie do długa lista. Oto część problemów, w których wiesiołek przyjdzie nam z pomocą:

-profilaktycznie we wczesnym stadium stwardnienia rozsianego

-przy nadciśnieniu

-zbyt wysokim cholesterolu

-depresji

-cukrzycy

-zmianach reumatologicznych

-miażdżycy

-schizofrenii

-niedoczynności tarczycy

-hiperprolaktynemii (Hiperprolaktynemia jest najczęstszym zaburzeniem czynności układu podwzgórzowo- przysadkowego polegającym na stałym lub okresowo występującym zwiększonym wydzielaniu prolaktyny (PRL). Hormon ten swoją strukturą przypomina hormon wzrostu oraz laktogen łożyskowy)

-choroby siatkówki oka

-wpływa pozytywnie na ogólną odporność organizmu

-poprawia przepływ krwi w żyłach

-obniża lepkość krwi

-łagodzi stany zapalne

-łagodzi objawy PMS (zespół objawów psychicznych, fizycznych i emocjonalnych występujący od kilku do kilkunastu dni przed menstruacją i ustępujący z chwilą jej rozpoczęcia) spowalniania procesy starzenia się skóry

-wspomaga leczenie trądziku, łojotoku, egzemy, łuszczycy

-działa profilaktycznie i wspomaga leczenie gośćca, artretyzmu i alergii skórnych

Red. Port.

 

 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza wtorek, 24 października 2017 15:28 napisane przez Beata

  Zgadzam się ze stwierdzeniem, że olej z wiesiołka jest niedoceniany i trochę traktowany przez nas po macoszemu. To jeden z najlepszych i najzdrowszych olejów. Stosuję olej z wiesiołka w kapsułkach (GAL) od wielu lat. Efekt fantastyczny (mocne włosy, skóra, paznokcie, prawidłowy poziom cholesterolu).

 • Link do komentarza środa, 02 listopada 2016 20:37 napisane przez Magda

  Kupuje olej z wiesiołka w kapsułkach Gal. Część połykam, a część wyciskam i smaruje miejsca podrażnione, przesuszone, pękające. ZAWSZE pomaga. Polecam

 • Link do komentarza środa, 09 grudnia 2015 12:54 napisane przez karafka

  Mam skórę atopową. Nie stosuję żadnych kosmetyków perfumowanych, używam jedynie emolientów + to, co przepisze dermatolog. Od 2 miesięcy zaczęłam łykać olej z wiesiołka w kapsułkach Gal i wszem i wobec obwieszczam, że świąd skóry ustąpił, a był nie do wytrzymania (atopicy wiedzą o czym piszę). Skóry atopowej nie da się wyleczyć, trzeba nauczyć się z nią żyć i właściwie obchodzić. Wiem, że olej z wiesiołka zagości u mnie na stałe.

 • Link do komentarza wtorek, 29 września 2015 08:11 napisane przez Milena

  Wiesiołek to mój cudowny sposób na trądzik. Zawsze jak mi się coś pojawia na twarzy to smaruję wieczorem. Kilka dni i skóra się wygładza. Teraz w superpharmie jest promocja na wiesiołka oleofarm.

 • Link do komentarza sobota, 12 lipca 2014 06:30 napisane przez Pao

  Dziękuję za zaufanie i za pioeszunre tego jakże ważnego zagadnienia w rozmowie ze mną. Przyznać muszę, że zagadnienie bakłażana jest dla mnie cokolwiek łatwe do rozszyfrowania, choć być może to jedynie pozory. Z powodu pewnych wątpliwości nie ująłem jego roli w swej interpretacji tekstu, co mogło być błędem.Otf3ż bakłażan przede wszystkim jawi się jako przedmiot, nie podmiot. Przedmiot czego? Ha! Machinacji nieokreślonej ontologicznie nigeryjki, oczywiście. Powołuje go do życia, z pewnością ściągając na siebie ogf3lną uwagę masowego odbiorcy (ktf3rego strumień świadomości śledzimy przecież w wierszu) oraz komentarz dotyczący rzadkości takiego zdarzenia (najpewniej stanowiący kpinę z Vonneguta, a zatem swoistą metakpinę, gdyż Vonnegut kpił rf3wnież). Więcej uwagi bakłażanowi nie poświęcono, a w świadomości odbiorcy/f3w pozostaje tylko jedno doznanie wzrokowe dotyczące piękna nigeryjki. Założyć zatem można, iż bakłażan żyje żyje jednak poza sceną, skazany na samotność, alienację oraz brak jakiegokolwiek wsparcia i opieki czy to ze strony twf3rczyni, czy ze strony obserwujących f3w fenomen. Zdawałoby się, że jest to krytyka nieodpowiedzialnego rodzicielstwa (czy zawężając zagadnienie, macierzyństwa) ta interpretacja jest jednak nazbyt prosta. Według mnie odczytywać ją można na gruncie innym, filozoficznym: bakłażan jest jednym z bytf3w mnożonych ponad konieczność, efektem powszechnej redundancji, przeciwieństwem reductio ad absurdum, choć rf3wnież do absurdu prowadzi.

 • Link do komentarza czwartek, 08 maja 2014 22:15 napisane przez sprzęt do siłowni

  Gratuluje dobrze wykonanej i ciekawej strony! Pozdrowienia dla autorów oraz wszystkich odwiedzających.

Skomentuj