TONIK CZY PŁYN MICELARNY? - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka TONIK CZY PŁYN MICELARNY? - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

TONIK CZY PŁYN MICELARNY?

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

b1.1388010312.jpgPłyn micelarny składa się z małych kuleczek złożonych z wielu cząsteczek zawieszonych w wodzie, które łącząc się z wodą i tłuszczami, zbierają w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Przeważnie w jego skład wchodzi kwas hialuronowy, kolagen, d-pantenol i alantoina, co czyni go uniwersalnym pod względem rodzajów skóry.

Znakomicie nadaje się do skór problematycznych (wrażliwa, trądzikowa, naczynkowa) ponieważ nawilża i łagodzi podrażnienia. Większość z nas jest przekonana, że płyn micelarny to alternatywa dla toniku. Niestety tak nie jest. Płyn micelarny jest łagodnym, odżywczym środkiem do oczyszczania, nie pozostawia tłustej warstwy ale nie zabezpiecza skóry przed zaburzeniem jej naturalnej równowagi.

 

 

Tonik jest płynem zawierającym wyciągi z ziół, substancje łagodzące i nawilżające. Jego największą zaletą jest kwaśny odczyn, który jest usuwany z naszej skóry podczas mycia wodą lub oczyszczania płynem micelarnym. Kwaśny odczyn chroni naszą cerę przed grzybami chorobotwórczymi i bakteriami, które do rozwoju potrzebują środowiska zasadowego. Dlatego też tonik powinniśmy stosować nie zależnie od tego, jak doskonałego płynu micelarnego używamy. Zadba on o właściwy odczyn naszej skóry i uchroni przed ewentualnymi zakażeniami i podrażnieniami. Przy wyborze toniku należy kierować się typem cery. Wiele toników zawiera alkohol i nic w tym złego. Jednak przy cerze naczynkowej toniki alkoholowe są całkowicie zabronione, ponieważ nasilają niechciany defekt.

 

Red. Port.

Skomentuj