Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014

rokitnik, olej z rokitnika, kwas tłuszczowy, pielęgnacja włosów

Olej z rokitnika jest nie do przecenienia w dbaniu o piękny i zdrowy wygląd naszej skóry. Zawiera on bardzo duże ilości witamin C, A i E co czyni go doskonałym antyoksydantem. Wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry nie mają z nim szans. Swój intensywny złoto-pomarańczowy kolor zawdzięcza wysokiej zawartości alfa i beta karotenu. Karoten również jest antyoksydantem, który dodatkowo posiada właściwości gojące i przeciwzapalne.

maseczkazdrozdzyDrożdże są źródłem witamin z grupy B oraz mikroelementów, takich jak chrom i selen.

Przy cerze tłustej świetnie sprawdzi się maseczka z drożdży w  połączeniu z wodą, sokiem z cytryny, naparem ze skrzypu polnego i otrębami żytnimi lub płatkami owsianymi. Jeśli mamy w domu witaminę E warto dodać kilka kropel. Ale i bez witaminy E, efekt będzie wspaniały. Tak przygotowana kompozycja zregeneruje skórę, pomoże pozbyć się uporczywych wyprysków i delikatnie ją spilinguje. Maseczkę należy nałożyć na twarz na ok. 15 minut, a następnie zmyć zimną wodą.

plankton-img-lge003Aby jak najdłużej nasza skóra zachowała młody i zdrowy wygląd należy o nią właściwie dbać. Słońce, wiatr, mróz, zanieczyszczenie środowiska mogą znacznie obniżyć poziom wody w skórze. 

090903_aroniaAronia zawiera w sobie wiele cennych dla urody substancji. Została ona okrzyknięta przez naukowców antyosydacyjnym hitem. co sprawia, że coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza na rynek serie kosmetyków zawierających w swoim składzie ten właśnie owoc.