Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2013
nadmierne-opalanie


Jak wszyscy wiemy opalanie nie jest przyjacielem naszej skóry. Jeśli jednak decydujemy się na nie warto pomyśleć o zwiększeniu ochrony naszej skóry nie tylko poprzez stosowanie preparatów z filtrem. Jedną z bardziej skutecznych form takiej ochrony jest odpowiednia dieta, która pomoże choć trochę zniwelować skutki uboczne promieniowania UV.

istockphoto_10171567-portrait-of-fresh-and-beautiful-woman.jpgTretinoina jest pochodną wit.A (kwasem wit.A), najlepiej udokumentowaną klinicznie substancją o działaniu przeciwstarzeniowym. W masce substancja ta występuje w stężeniu 5,10 i 15 %.  Jest to stokrotnie wyższe stężenie niż w preparatach stosowanych do tej pory w kosmetyce. Ze względu na okluzyjną formę maski i jej farmaceutyczną recepturę uzyskuje się większą penetrację tretinoiny, co pozwala  zredukować ilość aplikacji. Dzięki takiej masce efekty poprawy jakości skóry są widoczne o wiele szybciej.

maska algowa miniaturka zmniejszona 2.jpgAlgi zawierają niezwykłe bogactwo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania skóry substancji organicznych: aminokwasów, protein, węglowodanów oraz składników nieorganicznych, w postaci niezbędnych pierwiastków. Są znakomicie przyswajane przez tkanki ludzkie, dostarczając skórze to co najlepsze.