Artykuły filtrowane wg daty: marca 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2013

marchewkanac.jpgNie uwierzycie, ale jedna nieduża marchewka dostarcza tyle beta-karotenu, że zapewnia naszemu organizmowi kilkukrotną dzienną dawkę witamin A. Dzięki niej mamy lepszy wzrok i odporność na infekcje. Marchew zawiera poliacetyleny (przeciwutleniacze), które pomagają walczyć ze stanami zapalnymi przyczyniającymi się do powstawania nowotworów. Chronią też przed zakrzepami w żyłach. Marchew należy jeść w każdej postaci i o każdej porze roku. Nie musi ona być spożywana jedynie na surowo.

 

pimples.jpgTrądzik zwykły to najczęstsza dermatoza wieku 10-25 lat. Coraz częściej jednak do gabinetów trafiają osoby po 25 roku życia cierpiące na nadmierny łojotok i typowe zapalne zmiany trądzikowe. Taki trądzik nazywamy trądzikiem osób dorosłych, inaczej trądzikiem późnym. Warto zapoznać się z przyczynami choroby, jej przebiegiem i objawami, aby pomóc naszym klientom i dobrać właściwe postępowanie w gabinecie kosmetycznym.