Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013

feature2.jpgMasło jojoba wspomaga prawidłowe funkcjonowanie zewnętrznej warstwy naskórka, która tworzy barierę chroniącą skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i     zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. Zdrowy wygląd skóry, jest zależny od odpowiedniej ilości i budowy składników tłuszczowych pomiędzy komórkami wewnętrznych warstw skóry, jak i od ilości i składu zewnętrznej powłoki przykrywającej skórę - warstewki sebum, czyli ochronnej warstwy lipidowej, produkowanej przez gruczoły łojowe skóry, w skład której wchodzi skwalen, sterole, kwasy tłuszczowe, trójglicerydy oraz w 25-30% estry woskowe zbliżone budową do głównych składników oleju jojoba.

e0594e3cd261cc30c63be90ad5162a03.jpgTonik ziołowy łagodzący

 

Delikatne zioła wchodzące w skład toniku mają działanie łagodzące podrażnienia, zapewniają skórze ukojenie i powrót do naturalnej równowagi. Dodatkowo rumianek łagodnie odświeża i działa przeciwzapalnie. Doskonały dla skóry wrażliwej i suchej.

zielona-kawa.jpgDrzewo kawowe osiąga wysokość 3-4 metrów i porasta tereny Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Kawa kojarzona jest przede wszystkim ze znanym na całym świecie napojem, otrzymywanym w wyniku obróbki ziaren owoców tego drzewka. Ale poranna, pobudzająca kawka to za mało cudów jeśli chodzi o tę roślinę.