Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012

blonde33Wciąż wiele kobiet marzy o jasnych włosach. Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki? Nie wiadomo, ale wiemy jak je bezpiecznie rozjaśnić. Rozjaśnianie włosów należy niewątpliwie do najtrudniejszych zabiegów koloryzacji i przysparza nam wiele trudności, ponieważ im bardziej drastyczna zmiana, tym więcej skomplikowanych procesów. 

Opublikowane w Kosmetolog radzi

124082Diety cud są pomocne jeśli chcesz szybko stracić wagę. Niestety tego typu diety nie są niczym dobrym. Z reguły skupiają się one na drastycznym obniżeniu spożywanego pożywienia a w niektórych przypadkach oznaczają wręcz głodówkę lub jedzenie jednego typu pożywienia przez długi czas.

 

Wynik jest taki, że po diecie mamy rozregulowaną przemianę materii, wolniejszy metabolizm, mniej mięśni – co oznacza utratę jędrności ciała oraz również jeszcze większe obniżenie podstawowej przemiany materii.

 

Opublikowane w Kosmetolog radzi

implanty-61597717a9f7ed58df96359c6ae4c07703d7b5e2Zabieg powiększania piersi jest już doskonale znany na całym świecie. Coraz więcej kobiet oddaje się w ręce chirurgów, aby czuć się lepiej w swoim ciele. Jakby jednak nie patrzeć - jest to operacja i należy się dobrze zastanowić zanim oddamy się pod nóż. Można zdecydować się na drogi zabieg, wybrać renomowaną klinikę, a i tak nie ma gwarancji, że operacja powiększenia piersi się powiedzie.

 

Opublikowane w Kosmetolog radzi

symbole-pogodowe_17-813171205Niejednokrotnie słyszeliśmy jak prezenterzy pogodowi informują nas o czynnikach biometeorolroogicznych. Podają informacje dla alergików i ciśnieniowców, ostrzegają przez niekorzystnymi zmianami pogody. Według najbardziej powszechnych definicji meteoropatia to wrażliwość organizmu na niekorzystne warunku pogodowe oraz przesilenia wynikające ze zmian pór roku.

 

Opublikowane w Kosmetolog radzi

botox2dTerapia botoxem  jest  metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia miedzy nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Dzięki temu mięśnie słabiej się kurczą, w efekcie skóra staje się rozluźniona, a zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne.

 

Opublikowane w Kosmetolog radzi

depilacja-ipl-laserowe-usuwanieŚwiatło urządzenia IPL emituje łagodną wiązkę promieni (nie wpływa na funkcje organizmu) przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry ! Włosy nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło IPL. Pozostałe włosy są w fazie „ uśpienia”, która ma różne okresy trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też, aby usunąć większość owłosienia zabiegi muszą być powtarzane minimum 3-4 razy. Przed zabiegiem włosy powinny być usunięte (golarka, krem depilacyjny)

Opublikowane w Kosmetolog radzi

128070Metod na pozbycie się tatuażu jest wiele. Skutecznie i bez efektów ubocznych można pozbyć się jedynie tatuażu bardzo płytkiego (np. makijażu permanentnego). Natomiast tatuaż profesjonalny - wykonany z zamiarem "na zawsze" - nie daje się łatwo usunąć. Zdeterminowanym  proponuję laser albo chirurgię. Ostateczny dobór metody uzależniony jest od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania.

Opublikowane w Kosmetolog radzi

129794242636-w602Rozstępy to schorzenie, które występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.  Mogą pojawić się w każdym wieku. Często przyczyna powstawania rozstępów ma podłoże hormonalne i pojawia się w trakcie dojrzewania, podczas ciąży i karmienia piersią oraz w przypadku schorzeń endokrynologicznych lub na skutek stosowania sterydów oraz leków zawierających glikokortykosteroidy. Rozstępy szczególnie lubią skórę  odwodnioną, tę, której brakuje jędrności.

Opublikowane w Kosmetolog radzi

ameryce_polnocnej_zyje_najwiecej_otylych_267x165_cropOtyłość to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Jak wynika ze statystyk, skala problemu jest z roku na rok coraz większa. Nadmierne kilogramy mogą być wynikiem stresu, czynników genetycznych, psychologicznych, a także zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jednak najczęstszą przyczyną nadwagi są nieprawidłowe nawyki żywieniowe, przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

Opublikowane w Kosmetolog radzi

kwasyasd11Jesień to najlepszy czas na zlikwidowanie przebarwień, odnowienie skóry i usunięcie blizn potrądzikowych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest chemabrazja, czyli złuszczanie kwasami.

 

Peeling kwasami to jeden z  najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Pozwala na dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry, stymulując proces odnowy komórkowej oraz mikrokrążenie.

Opublikowane w Kosmetolog radzi
Strona 1 z 2