Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2012

blonde33Wciąż wiele kobiet marzy o jasnych włosach. Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki? Nie wiadomo, ale wiemy jak je bezpiecznie rozjaśnić. Rozjaśnianie włosów należy niewątpliwie do najtrudniejszych zabiegów koloryzacji i przysparza nam wiele trudności, ponieważ im bardziej drastyczna zmiana, tym więcej skomplikowanych procesów. 

124082Diety cud są pomocne jeśli chcesz szybko stracić wagę. Niestety tego typu diety nie są niczym dobrym. Z reguły skupiają się one na drastycznym obniżeniu spożywanego pożywienia a w niektórych przypadkach oznaczają wręcz głodówkę lub jedzenie jednego typu pożywienia przez długi czas.

 

Wynik jest taki, że po diecie mamy rozregulowaną przemianę materii, wolniejszy metabolizm, mniej mięśni – co oznacza utratę jędrności ciała oraz również jeszcze większe obniżenie podstawowej przemiany materii.

 

implanty-61597717a9f7ed58df96359c6ae4c07703d7b5e2Zabieg powiększania piersi jest już doskonale znany na całym świecie. Coraz więcej kobiet oddaje się w ręce chirurgów, aby czuć się lepiej w swoim ciele. Jakby jednak nie patrzeć - jest to operacja i należy się dobrze zastanowić zanim oddamy się pod nóż. Można zdecydować się na drogi zabieg, wybrać renomowaną klinikę, a i tak nie ma gwarancji, że operacja powiększenia piersi się powiedzie.

 

symbole-pogodowe_17-813171205Niejednokrotnie słyszeliśmy jak prezenterzy pogodowi informują nas o czynnikach biometeorolroogicznych. Podają informacje dla alergików i ciśnieniowców, ostrzegają przez niekorzystnymi zmianami pogody. Według najbardziej powszechnych definicji meteoropatia to wrażliwość organizmu na niekorzystne warunku pogodowe oraz przesilenia wynikające ze zmian pór roku.

 

botox2dTerapia botoxem  jest  metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia miedzy nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Dzięki temu mięśnie słabiej się kurczą, w efekcie skóra staje się rozluźniona, a zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne.

 

depilacja-ipl-laserowe-usuwanieŚwiatło urządzenia IPL emituje łagodną wiązkę promieni (nie wpływa na funkcje organizmu) przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry ! Włosy nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło IPL. Pozostałe włosy są w fazie „ uśpienia”, która ma różne okresy trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też, aby usunąć większość owłosienia zabiegi muszą być powtarzane minimum 3-4 razy. Przed zabiegiem włosy powinny być usunięte (golarka, krem depilacyjny)

128070Metod na pozbycie się tatuażu jest wiele. Skutecznie i bez efektów ubocznych można pozbyć się jedynie tatuażu bardzo płytkiego (np. makijażu permanentnego). Natomiast tatuaż profesjonalny - wykonany z zamiarem "na zawsze" - nie daje się łatwo usunąć. Zdeterminowanym  proponuję laser albo chirurgię. Ostateczny dobór metody uzależniony jest od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania.

129794242636-w602Rozstępy to schorzenie, które występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.  Mogą pojawić się w każdym wieku. Często przyczyna powstawania rozstępów ma podłoże hormonalne i pojawia się w trakcie dojrzewania, podczas ciąży i karmienia piersią oraz w przypadku schorzeń endokrynologicznych lub na skutek stosowania sterydów oraz leków zawierających glikokortykosteroidy. Rozstępy szczególnie lubią skórę  odwodnioną, tę, której brakuje jędrności.

ameryce_polnocnej_zyje_najwiecej_otylych_267x165_cropOtyłość to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Jak wynika ze statystyk, skala problemu jest z roku na rok coraz większa. Nadmierne kilogramy mogą być wynikiem stresu, czynników genetycznych, psychologicznych, a także zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jednak najczęstszą przyczyną nadwagi są nieprawidłowe nawyki żywieniowe, przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

kwasyasd11Jesień to najlepszy czas na zlikwidowanie przebarwień, odnowienie skóry i usunięcie blizn potrądzikowych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest chemabrazja, czyli złuszczanie kwasami.

 

Peeling kwasami to jeden z  najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Pozwala na dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry, stymulując proces odnowy komórkowej oraz mikrokrążenie.

Strona 1 z 2